در مقالات قبلی به بررسی شهرک چیتگر  و  پهنه B شهرک چیتگر و شرایط انتخاب واحد در آن پرداختیم. در این مقاله قصد داریم شهرک مسکونی چیتگر ( سروستان ) پهنه b  را به طور دقیق و از جهات مختلف بررسی کنیم.

اطلاعات شهرک مسکونی چیتگر (سروستان) پهنه b :

قیمت روز برج های شهرک چیتگر با کلیک روی لینک

پهنه b شهرک چیتگر ملقب به پهنه سروستان است.

شهرک مسکونی چیتگر ( سروستان ) پهنه b دارای ۱۶ برج می باشد که این برج ها چند سری هستند شامل سری های A و N و F و G و B و D.

متراژ واحد ها در شهرک مسکونی چیتگر ( سروستان ) پهنه b  از ۷۰ الی ۳۸۶ متر می باشد.

نکته:هر برج شهرک مسکونی چیتگر ( سروستان ) پهنه b به شکل پروانه بوده که دارای دو بال غربی و شرقی است. نام این بال ها سرو می باشد. به این صورت که هر کدام از سری برج های فوق یک پروانه بوده که دارای دو بال است.نام هر کدام از این بال ها سرو می باشد. به عنوان مثال برج G2 یک تک برج به شکل پروانه بوده که از دو بال سرو ۱ و سرو ۲ تشکیل شده است.

ویدیو زیر توسط مجموعه پلاکینو برای پهنه B شهرک چیتگر تهیه شده که میتوایند آنرا در زیر یا در کانال آپارات پلاکینو مشاهده بفرمایید.

نکته: سری برج های شهرک مسکونی چیتگر ( سروستان ) پهنه b از منظرهای مساحت زیر بنا،تعداد طبقات مسکونی،تعداد طبقات پارکینگ و حتی بعضا مقدار کمی در شکل هندسی با یکدیگر متفاوت هستند.

به عنوان مثال برج های جی ۱ و جی ۲ و جی ۳ دارای ۴ طبقه پارکینگ می باشند اما الباقی برج های شهرک مسکونی چیتگر ( سروستان ) پهنه b دارای ۶ طبقه پارکینگ هستند یا در مثالی دیگر برج های سری B دارای ۳۴ طبقه،برج های سری N و D دارای ۳۳ طبقه و G ها دارای ۲۹و۳۰ طبقه هستند.

تفاوت دیگر اینکه زیر بنای برج های سری B از همه کمتر و سری N از همه بیشتر می باشد.

نکته جالب توجه این است که وقتی از بالا به پلان برج ها نگاه می اندازیم مجموعه ۱۶ برج نیز به شکل پروانه می باشد.منظور اینکه اگر مرکز برج ها را با خطی فرضی به هم وصل کنیم پروانه ای تشکیل می شود که دارای دو بال غربی و شرقی است.این اتفاق باعث شده که برج ها و واحد ها حداقل دید را نسبت به یکدیگر داشته باشند.

در حال حاضر در شهرک مسکونی چیتگر ( سروستان ) پهنه b اسکلت ۶ برج تمام شده است و در مرحله نازک کاری هستند و الباقی برجها در مرحله فونداسیون می باشند.

شهرک چیتگر-پهنه b-شهرک مسکونی چیتگر ( سروستان ) پهنه b

معماری پهنه B

 •  فضای باز به ازای هر واحد مسکونی حدود ۴۰ متر مربع به جز معابر و پارکینگ ها
 •  عدم تداخل مسیرهای سواره و پیاده
 •  استفاده حداکثر از نور و دید جهت واحدهای مسکونی و حداقل دید واحدها و ساختمان ها نسبت به یکدیگر(به علت استفاده از پلان پروانه ای)
 •  فرض اصلی طراحی آپارتمان های مسکونی و نحوه استقرار آن ها،طبق الگوی کشیدگی شرقی و غربی به منظور برخورداری از حداکثر نور جنوب و دید و منظر شمال می باشد. این نوع طراحی موجب شده تا مانعی بر سر جهت وزش باد تهران که غربی شرقی است بوجود نیاید. چرا که ضلع بزرگتر پروانه به موازات جهت غربی شرقی می باشد.
 • به منظور امنیت بیشتر کودکان و کنترل والدین بر کودکان یک فضای باز و سبز اختصاصی برای هر برج مسکونی پیش بینی شده است.
 •  در نظر گرفتن آبنما ها و چندین مرکز آموزشی و تجاری در فضای میان برج ها
 •  وجود مستر در اکثر اتاق خواب ها
 •  وجود تراس های بزرگ در هر واحد(حدود ۱۰ درصد متراژ واحد،متراژ تراس می باشد)

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد معماری پهنه B مطلب پهنه B شهرک چیتگر” را از دست ندید.

شیوه خرید و پیش خرید واحد از برج های شهرک مسکونی چیتگر ( سروستان ) پهنه b

برای توضیح این موضوع ابتدا از تاریخچه چند ساله این برج ها نکاتی را بیان کنیم.

همانطور که در بالا اشاره کردیم اکنون ۶ برج شهرک مسکونی چیتگر ( سروستان ) پهنه b به پایان کار اسکلت و تیغه چینی رسیده اند و الباقی برج ها هنوز در مرحله فونداسیون می باشند.

از این ۶ برج،برج سازمان حفاظت اطلاعات را که مربوط به بنیاد تعاون ارتش جمهوری اسلامی ایران(بتاجا) نمی باشد حذف می کنیم. از ۵ برج باقیمانده ۲ برج G1 و G3 به صورت فروش آزاد و الباقی برج ها به صورت سهامی تکمیل شده اند.

مقصود از فروش آزاد این است که این دو برج به هر فردی که قیمت کارشناسی شرکت را در سال ۹۲ قبول کرده فروخته شده،اما در سه برج دیگر به صورت سهامی تنها به کارکنان ارتش داده شده است.

تفاوت عمده در زمان تحویل این دو برج و نحوه تحویل آن می باشد. در دو برج فوق واحدها را با امکانات و دیزاین فوق العاده متوسط تحویل می دهند در صورتیکه در برج های سهامی واحدها را به صورت خام تحویل می دهند و واحدها حتی فاقد نقاشی می باشد.

زمان تحویل دو برج فوق اوایل سال ۹۸ و الباقی برج ها اوایل سال ۹۹ می باشد.

تفاوت دیگر واحد های سهامی و آزاد فروش در قیمت آن ها می باشد. واحدهای آزاد فروش متری ۱٫۰۰۰٫۰۰۰ تا ۱٫۵۰۰٫۰۰۰ تومان گران تر هستند.

در مورد خرید و نقل و انتقال اطلاعات کمی دارید؟؟؟ پس با پلاکینو در مطلب “برج چیتگر و نکات خرید و نقل و انتقال” همراه باشید.

چطور می توان واحد های سهامی را در شهرک مسکونی چیتگر ( سروستان ) پهنه b  تهیه کرد؟

شما می توانید از دو روش زیر برای واحد های سهامی و خرید آن ها اقدام نمایید:

 1.  خرید واحد انتخاب شده توسط فردی دیگر(با صورتجلسه واگذاری واحد از شرکت بتاجا)
 2.  خرید سهام و انتخاب واحد توسط خود شخص

نکته:در روش اول حدودا متری ۵۰۰٫۰۰۰ تومان به ضرر شده خواهد شد.

برای استفاده از روش دوم باید به نکات خرید و فروش سهام در مقاله های قبلی و همچنین تاریخچه سهام ها دقت نمایید.

شهرک مسکونی چیتگر ( سروستان ) پهنه b

نکاتی در رابطه با سهام های شهرک مسکونی چیتگر ( سروستان ) پهنه b

سهام های پهنه B به دو نوع ۳۳ متری و ۶۳ متری تقسیم می شوند.

سهام میخواهید بخرید یا بفروشید؟؟؟قیمت روز سهام را با کلیک روی لینک ببینید.

سهام های ۶۳ متری شهرک مسکونی چیتگر ( سروستان ) پهنه b نیز خود دو نوع ویژه و معمولی را دارند.

سهام های ویژه سهام هایی بوده اند که در زمان ساخت پهنه A موعد انتخاب واحدشان رسید و نتوانستند به هر دلیلی صاحب واحد شوند. یا ۳۳ متر داشتند پول نداشتند بقیه متراژ رو تکمیل کنند یا هر دلیل دیگر.در ضمن خود شرکت هم این حجم واحد را در آن بازه زمانی نداشت.

یک قانونی را در آن زمان مصوب کردند که سهامداران پهنه A می توانند در صورت تمایل انتخاب واحد خود را به پهنه B برده و در ازای این کار ۳۰ متر سهام تحت شرایط زیر به آن ها تعلق می گیرد:

 • ۱۷ متر به طور رایگان وتحت عنوان هدیه رهبری
 • ۱۳ متر نیز به صورت وام ماهی ۳۸۵ تومان از فیش حقوقی افراد کم می شد.(قرارداد جدید را متری ۹۵۰۰۰۰ تومان حساب کردند،در صورتیکه قرارداد های اولیه را متری ۸۵۰۰۰۰ تومان بسته بودند)

به این دسته سهام هایی که از A به B رفتند ویژه میگویند.دفترچه های ویژه متری ۱۰۰۰۰۰ تومان گرانتر می باشد.

انتخاب واحد  شهرک مسکونی چیتگر (سروستان) پهنه b

بیایید بقیه روند را با یک مثال بررسی کنیم:

برای انتخاب واحد در درجه اول شما می بایست یک سهام اولویت دار در شهرک مسکونی چیتگر ( سروستان ) پهنه b تهیه نمایید.(سهام های با اولویت زیر ۲۵۰۰ جزو سهام های اولویت دار محسوب می شوند)

سپس شرکت بتاجا بر اساس شماره اولویت شما روز انتخاب واحد شما را مشخص می کند.

روز انتخاب واحد فرا می رسد و بر فرض یک واحد ۱۰۰ متری را فرضا با یک سهام ۳۳ متری اولویت دار تهیه می نمایید و شرکت بتاجا برگه ای را با نام برگه رزرو موقت به شما می دهد که طبق آن مشخص شده است شما تا یک ماه فرصت دارید تا الباقی متراژ واحد خود را پر نمایید. اگر یک ماه تمام شود و شما کسری متراژ خود را تکمیل نکنید واحد شما از رزرو و همچنین سهام شما از اولویت خارج میشود و به اولویت آخر منتقل می شود.

حال از ۱۰۰ متر ۳۳ متر را شما تکمیل نموده اید. ۵ متر نیز شرکت بتاجا با متری ۱٫۷۰۰٫۰۰۰ تومان برای سهام های عادی یا متری ۱٫۸۰۰٫۰۰۰ تومان برای سهام های ویژه به شما میدهد. در نتیجه شما از ۱۰۰ متر ۳۸ متر دارید و می بایست ۶۲ متر را تهیه نمایید.

بهترین راهکار این است که یک سهام ۶۳ متری معمولی نیز بیاورید و ۱ متر اضافی را در بازار آزاد بفروشید.

نکته مهم: برای تکمیل متراژ می توان از هر سهامی از شهرک مسکونی چیتگر ( سروستان ) پهنه b  استفاده کرد و لزومی به استفاده از سهام اولویت دار نیست. اما باید تاریخ آن قرارداد رسیده باشد.بر فرض اکنون که در سال ۹۷ هستیم نمی توان از سهام ۹۸ استفاده کرد تا مادامی که تاریخ فرا رسد.

انتخاب واحد دارید؟؟در مورد نحوه ی آن چیزی نمیدانید؟؟معرفی معیار های خوب انتخاب واحد!!! روی لینک زیر کلیک کنید.

انتخاب واحد پهنه B شهرک چیتگر