تصویر آلت

گروه مسکن پلاکینو

شهرک چیتگر

به نام خدا

با سلام خدمت تمامی خوانندگان گرامی. در این سری سلسله مقالات قصد داریم به معرفی فرصت‌های سرمایه‌گذاری در منطقه ۲۲ و به خصوص شهرک چیتگر پرداخته و شما خواننده عزیز را با این فرصت‌ها آشنا نماییم تا اگر قصد سرمایه‌گذاری در املاک برتر منطقه ۲۲ و شهرک گلستان  را دارید با ذهنی آماده تصمیم بگیرید.

برای مشاهده‌ی قیمت دقیق و امکانات واحد های فروشی به صفحه اصلی سایت پلاکینو رجوع کنید و در میان خانه ها جستجو کنید!!!

املاک منطقه ۲۲

یکی از پروژه‌های برتر منطقه ۲۲، شهرک امام رضا (ع) یا همان شهرک چیتگر است. این شهرک را به جرأت می توان بزرگ‌ترین پروژه منطقه ۲۲ نامید. چرا می گوییم پروژه برترمنطقه ۲۲، به این دلیل که این شهرک چیتگر در محدوده وسیعی از غرب منطقه ۲۲ واقع گردیده و متعلق به بنیاد تعاون ارتش جمهوری اسلامی ایران می باشد. این مجموعه عظیم با ظرفیت بیست هزار واحد وسعت  بسیار بزرگی از املاک منطقه ۲۲ تهران را به خود اختصاص داده است. بسیاری از بلوک‌های آن ساخته شده و به اعضاء تحویل گردیده و یا در شرف تحویل است. از جمله محاسن این شهرک، دسترسی بسیارآسان به آن است.

شهرک چیتگر در حدفاصل بزرگراه شهید خرازی، شهید همدانی، بلوار پژوهش و بلوار طراوت و ایران خودرو قرارگرفته است. این شاهراه‌ها امکان تردد بدون ترافیک به این شهرک را تسهیل می نمایند. همجواری با سایر املاک منطقه ۲۲ و شهرک گلستان، توجه هر سرمایه‌گذاری را به این شهرک جلب می‌نماید. هر کسی که برای سرمایه‌گذاری در شهرک گلستان به این منطقه می‌آید، سری هم به شهرک چیتگر می‌زند. تاریخچه شهرک چیتگر را می‌توان به صورت زیر بیان کرد تا اگر قصد سرمایه گذاری و یا خرید واحد آپارتمانی در شهرک گلستان و یا منطقه ۲۲ تهران را دارید از آن آگاه باشید.

شهرک چیتگر

از سال ۱۳۸۸ ثبت نام در پروژه شهرک چیتگر آغاز شد. هدف از این پروژه توانمندسازی کارکنان محترم ارتش جمهوری اسلامی ایران و ارتقاء معیشت آنان بود. این شهرک چیتگر فرصت بسیار مناسبی برای سرمایه گذاری در املاک منطقه ۲۲ مطرح گردید. در ابتدا و به منظور بهره‌گیری کارکنان از این پروژه، سهام‌هایی در قالب ۳۳ متر و ۶۳ متر ارائه گردید و هر یک از پرسنل در صورت تمایل می توانست با واریز پیش‌پرداخت عضو پروژه گردد. در ادامه هم مابقی قیمت سهام به صورت اقساط از آنان کسر می‌گردید.

به این ترتیب کسانی که به عضویت پروژه درآمدند، سهامداران این مجموعه شدند و به اندازه سهام دراختیار سهمی از یک واحد آپارتمانی به آنان تعلق گرفت به علت وسعت و بزرگی شهرک و به منظور مدیریت بهتر، این شهرک به چند پهنه تقسیم گردید که به ترتیب پهنه A، پهنه B، پهنه C، پهنه D و پهنه E نام گرفت. کسانی که در پهنه A ثبت نام کرده بودند دارای سهام پهنه A و افرادی که در پهنه B ثبت نام کرده بودند سهام‌دار پهنه B بودند. پس از گذشت چندسال و با اعلام طرحی از سوی بنیاد تعاون ارتش، هر شخصی که سهام پهنه A داشت می‌توانست در صورت تمایل سهام خود را به پهنه B منتقل نماید.

با این انتقال، به یک سهام ۳۳ متری ۳۰ متر اضافه اما مبلغ ۱۳ متر سهام به صورت اقساط از اعضاء دریافت و ۱۷ متر مابقی به صورت هدیه به آنان واگذار گردید که این سهام ها به سهام‎‌های ویژه مشهور شدند. با این روش واقعا سرمایه گذاری در منطقه ۲۲ مقرون به صرفه بوده و دارای ارزش افزوده خوبی بود.

پهنه A در شهرک چیتگر دارای بلوک‌های متعدد با نامگذاری متفاوت می‌باشد. در پهنه A براساس الویت بندی واگذاری واحدها انجام گردید. یعنی اولویت یکم تا ششم.

پهنه A شهرک چیتگر

هر یک از اعضاء در پهنه A (یا با نامگذاری دیگری پهنه بوستان) پس از فراخوان جهت تعیین تکلیف موظف بودکه به اندازه متراز واحد انتخابی، سهام تهیه و ارائه نماید. یعنی برای یک واحد مثلاً ۱۰۰ متری، اگر ۳۳ متر در اختیار داشت می‌بایست ۶۹ متر دیگر سهام از شخص دیگری تهیه و ارائه نماید. بلوک‌های انتخابی با نام‌های پامچال و ارکیده (که هرکدام نیز شماره‌بندی شده بودند) نام‌گذاری گردید.

هر بلوک دارای طبقات متفاوت و متراژ واحدهای مختلفی بود که اگر تمایل به دانستن این مطلب دارید می‌توانید با مراجعه به قسمت پلان‌ها در سایت پلاکینو، از این اطلاعات بهره‌مند گردید.

با توجه به انتخاب واحدها، بازار نقل و انتقال و خرید و فروش این سهام ها داغ شد به طوری که قیمت سهام در سال های ۱۳۹۲ و ۱۳۹۳ به شدت اوج گرفت و همین امر سبب گردید که فرصت سرمایه‌گذاری در آن مقطع به نحو احسن جواب بدهد.

برای اطلاع رسانی در دسترس تر در کانال تلگرام پلاکینو عضو شوید 🙂

در ادامه و در سنوات بعدی پروژه هم با توقف همراه و هم آن که انتخاب واحدها در شهرک چیتگر نیز تمام شده بود و در آن برهه زمانی واحدی برای انتخاب وجود نداشت که این امر موجب افت قیمت سهام‌ها گردید. اما با تغییر رویکرد و مدیریت، دوباره پروژه شروع به کارکرده و سرعت گرفت و انتخاب واحدها در پهنه A ادامه یافت. در حال حاضر انتخاب واحد در الویت‌های یکم الی پنجم پایان یافته و کسانی که واحدها را انتخاب کرده‌اند یا ساکن هستند و یا نقل و انتقال کرده و واحد آپارتمانی خود را فروخته‌اند. هم‌اکنون بسیاری از اعضاء در اولویت ششم نیز انتخاب واحد کرده و تعدادی دیگر نیز در حال انتخاب واحد در پهنه Aهستند.

همانگونه که بیان شد پهنه‌ی A شهرک چیتگر یکی از چند پهنه این شهرک بوده که دارای بلوک‌های متعددی می باشد. اگر بخواهیم محاسن پهنه A شهرک چیتگر در املاک منطقه ۲۲ تهران را بیان کنیم می‌توان به شرح زیر بیان کرد:

 • پارکینگ‌ها و انباری‌های مناسب برای هر واحد
 •  عدم تداخل مسیرهای سواره و پیاده
 • مسیرهای دسترسی آسان
 • فضای بازی و آب‌نما
 •  حفاظت فیزیکی
سرمایه گذاری-منطقه 22-املاک منطقه 22-املاک تهران-شهرک چیتگر-پلاکینو-شهرک گلستان
سرمایه گذاری-منطقه ۲۲-املاک منطقه ۲۲-املاک تهران-شهرک چیتگر-پلاکینو-شهرک گلستان

پهنه B شهرک چیتگر در میان املاک منطقه ۲۲

پس از وقفه کوتاهی در سال ۹۶، انتخاب واحد در پهنه B شهرک چیتگر نیز آغاز گردید. شاید اگر اغراق نباشد، بتوان اولین برج‌های بلندمرتبه در تهران را بلوک‌های پهنه Bشهرک چیتگر نامید. این برج‌ها در ۳۰ طبقه بنا شده و سر به فلک کشیدند. پهنهBشهرک چیتگر ملقب به پهنه سروستان است. دارای ۱۶ برج بوده که چند سری هستند شامل سری های A ، N ، F ، G ، B و D

نکته جالب توجه این است که وقتی از بالا به برج ها نگاه می‌اندازیم مجموعه ۱۶ برج چیتگر را می‌توان به شکل پروانه ببینیم. منظور این که اگر مرکز برج چیتگر ها را با خطی فرضی به هم وصل کنیم پروانه ای تشکیل می شود که دارای دو بال غربی و شرقی است.این اتفاق باعث شده که در برج‌های چیتگر واحد ها حداقل دید را نسبت به یکدیگر داشته باشند.

محاسن پهنه B شهرک چیتگر در املاک منطقه ۲۲ تهران را می‌توان به شرح زیر بیان کرد:

 • فضای باز به ازای هر واحد مسکونی حدود ۴۰ متر مربع به جز معابر و پارکینگ ها
 •  عدم تداخل مسیرهای سواره و پیاده
 •  استفاده حداکثر از نور و دید جهت واحدهای مسکونی و حداقل دید واحدها و ساختمان ها نسبت به یکدیگر(به علت استفاده از پلان پروانه ای)
 •  الگوی کشیدگی شرقی و غربی به منظور برخورداری از حداکثر نور جنوب و دید و منظر شمال. این نوع طراحی موجب شده تا مانعی بر سر جهت وزش باد تهران که غربی شرقی است بوجود نیاید. چرا که ضلع بزرگتر پروانه به موازات جهت غربی شرقی می باشد.
 • فضای بازی برای کودکان
 • سالن اجتماعات برای برج‌ها
 • حفاظت فیزیکی مناسب
 •  در نظر گرفتن آبنماها و چندین مرکز آموزشی و تجاری در فضای میان برج ها
 •   وجود تراس های بزرگ در هر واحد(حدود ۱۰ درصد متراژ واحد،متراژ تراس می باشد)

نحوه انتخاب واحد در پهنه B شهرک چیتگر نیز همانند پهنه A می‌باشد. اعضاء می‌بایست برای تکمیل متراژ واحد انتخابی، از سایر اعضاء سهام خریداری نمایند.

حسن سرمایه‌گذاری در شهرک چیتگر آن است که بنیاد تعاون ارتش برابر قرارداد منعقده با اعضاء، قیمت واحد آپارتمانی را برابر مصوبات سال ۱۳۸۸ محاسبه و دریافت می‌نماید. در واقع در سال ۱۳۹۸ برابر مصوبات سال ۱۳۸۸ قیمت هر متر سهام و یا به عبارتی هر متر آپارتمان یک میلیون و هفتصد هزارتومان محاسبه و اخذ می‌شود. اما پیدا کردن سهام و تجمیع آن جهت تکمیل واحد سبب گردیده است که قیمت واحد در این شهرک رشد چشمگیری داشته باشد. با این وچود باز هم قیمت واحد مسکونی در این شهرک جذابیت ویژه ای برای سرمایه گذاران دارد و هنوز قیمت ها را متعادل می دانند.

در حال حاضر قیمت واحدهای آپارتمانی در شهرک چیتگر متفاوت بوده و بسته به زمان تحویل و یا این که واحد آماده سکونت است یا خیر، قیمت‌ها فرق می کند. برای کسب اطلاعات بیشتر از قیمت ها در این شهرک می توانید به صفحه قیمت‌ها مراجعه نمایید.

یک نظر بده

در حال حاضر امکان عضویت از طرف مدیریت محدود شده است