تصویر آلت

گروه مسکن پلاکینو

سرمایه‌گذاری در چیتگر

در مقاله قبلی کلمه  سرمایه گذاری را برای شما خوانندگان گرامی تشریح کرده و از سرمایه گذاری ملکی  و همچنین سرمایه گذاری مسکن در منطقه ۲۲ صجبت کردیم. در این مقاله و مقالات بعدی قصد داریم به معرفی فرصت های سرمایه گذاری در منطقه ۲۲ پرداخته و شما خواننده گرامی را با این فرصت ها آشنا نماییم تا اگر قصد سرمایه گذاری در منطقه ۲۲ و شهرک گلستان  را دارید با ذهنی آماده تصمیم بگیرید.

یکی از پروژه‌های منطقه ۲۲، شهرک امام رضا (ع) یا همان شهرک چیتگر است. این شهرک را به جرأت می توان بزرگترین پروژه منطقه ۲۲ نامید. شهرک چیتگر در محدوده غربی منطقه ۲۲ واقع گردیده و متعلق به بنیاد تعاون ارتش جمهوری اسلامی ایران می باشد. این مجموعه عظیم با ظرفیت بیست هزار واحد وسعت بسیار بزرگی از منطقه ۲۲ تهران را به خود اختصاص داده است. از جمله محاسن این شهرک، دسترسی بسیارآسان به آن است.

شهرک چیتگر در حدفاصل بزرگراه شهید خرازی، شهید همدانی، بلوار پژوهش و بلوار طراوت و ایران خودرو قرارگرفته است که این شاهراه‌ها امکان تردد بدون ترافیک به شهرک را تسهیل می نمایند. همجواری با سایر امکانات منطقه ۲۲ و شهرک گلستان، توجه هر سرمایه‌گذاری را به این شهرک جلب می نماید. هر کسی که برای سرمایه گذاری در شهرک گلستان به این منطقه می‌آید، سری هم به شهرک چیتگر می‌زند. تاریخچه شهرک چیتگر را می‌توان به صورت زیر بیان کرد تا اگر قصد سرمایه گذاری و یا خرید واحد آپارتمانی در شهرک گلستان و یا منطقه ۲۲ تهران را دارید از آن آگاه باشید.

از سال ۱۳۸۸ ثبت نام در پروژه شهرک چیتگر آغاز شد. هدف از این پروژه توانمندسازی کارکنان محترم ارتش جمهوری اسلامی ایران و ارتقاء معیشت آنان بود و شهرک چیتگر فرصت بسیار مناسبی برای سرمایه گذاری در منطقه ۲۲ مطرح گردید. در ابتدا و به منظور بهره‌گیری کارکنان از این پروژه، سهام‌های در قالب ۳۳ متر و ۶۳ متر ارائه گردید و هر یک از پرسنل در صورت تمایل می توانست با واریز پیش‌پرداخت عضو پروژه گردد. در ادامه هم مابقی قیمت سهام به صورت اقساط از آنان کسر می گردید.  به این ترتیب کسانی که به عضویت پروژه درآمدند، سهامداران این مجموعه شدند و به اندازه سهام دراختیار سهمی از یک واحد آپارتمانی به آنان تعلق گرفت به علت وسعت و بزرگی شهرک و به منظور مدیریت بهتر، این شهرک به چند پهنه تقسیم گردید که به ترتیب پهنه A  ، پهنه B، پهنه C، پهنه D و پهنه E نام گرفت. کسانی که در پهنه A ثبت نام کرده بودند دارای سهام پهنه A و افرادی که در پهنه B ثبت نام کرده بودند سهام‌دار پهنه B بودند. پس از گذشت چندسال و با اعلام طرحی از سوی بنیاد تعاون ارتش، هر شخصی که سهام پهنه A داشت می‌توانست در صورت تمایل سهام خود را به پهنه B منتقل نماید که با این انتقال به یک سهام ۳۳ متری ۳۰ متر اضافه اما مبلغ ۱۳ متر سهام به صورت اقساط از اعضاء دریافت و ۱۷ متر مابقی به صورت هدیه به آنان واگذار می گردید که این سهام ها به سهام‎‌های ویژه مشهور شدند. با این روش واقعا سرمایه گذاری در منطقه ۲۲ مقرون به صرفه بوده و دارای ارزش افزوده خوبی بود.

 پهنه A در شهرک چیتگر دارای بلوک‌های متعدد با نامگذاری متفاوت می‌باشد. در پهنه A براساس الویت بندیی واگذاری واحدها انجام گردید.

یعنی اولویت یکم تا ششم. هر یک از اعضاء در پهنه A (یا با نامگذاری دیگری پهنه بوستان) پس از فراخوان جهت تعیین تکلیف موظف بودکه به اندازه متراز واحد انتخابی، سهام تهیه و ارائه نماید. یعنی برای یک واحد مثلاً ۱۰۰ متری، اگر ۳۳ متر در اختیار داشت می‌بایست ۶۹ متر دیگر سهام از شخص دیگری تهیه و ارائه نماید بلوک‌های انتخابی با نام‌های پامچال و ارکیده (که هرکدام نیز به صورت شماره‌بندی شده بودند) نامگذاری گردید. هر بلوک دارای طبقات متفاوت و متراژ واحدهای مختلفی بود که اگر تمایل به دانستن این مطلب دارید می توانید با مراجعه به قسمت پلان‌ها در سایت پلاکینو، از این اطلاعات بهره‌مند گردید. با توجه به انتخاب واحدها، بازار نقل و انتقال و خرید و فروش این سهام ها داغ شد به طوری که قیمت سهام در سال های ۱۳۹۲ و ۱۳۹۳ به شدت اوج گرفت و همین امر سبب گردید آن فرصت سرمایه‌گذاری به نحو احسن جواب بدهد. در ادامه و در سنوات بعدی پروژه هم با توقف همراه و هم آن که انتخاب واحدها در شهرک چیتگر نیز تمام شده بود و در آن برهه زمانی واحدی برای انتخاب وجود نداشت که این امر موجب افت قیمت سهام‌ها گردید. اما با تغییر رویکرد و مدیریت، دوباره پروژه شروع به کارکرده و سرعت گرفت و انتخاب واحدها در پهنه A ادامه یافت. در حال حاضر انتخاب واحد در الویت‌های یکم الی پنجم پایان یافته و کسانی که واحدها را انتخاب کرده‌اند یا ساکن هستند و یا نقل و انتقال کرده و واحد آپارتمانی خود را فروخته‌اند. هم‌اکنون بسیاری از اعضاء در اولویت ششم نیز انتخاب واحد کرده و تعدادی دیگر نیز در حال انتخاب واحد در پهنه Aهستند.

 

 

محاسن پهنه A شهرک چیتگر در منطقه ۲۲ تهران را می‌توان به شرح زیر بیان کرد:

 • پارکینگ‌ها و انباری‌های مناسب برای هر واحد
 •  عدم تداخل مسیرهای سواره و پیاده
 • مسیرهای دسترسی آسان
 • فضای بازی و آب‌نما
 •  حفاظت فیزیکی

پس از وقفه کوتاهی در سال ۹۶، انتخاب واحد در پهنه B شهرک چیتگر نیز آغاز گردید. شاید اگر اغراق نباشد، بتوان اولین برج‌های بلندمرتبه در تهران را بلوک‌های پهنه Bشهرک چیتگر نامید. این برج‌ها در ۳۰ طبقه بنا شده و سر به فلک کشیدند. پهنهBشهرک چیتگر ملقب به پهنه سروستان است. دارای ۱۶ برج بوده که چند سری هستند شامل سری های A ، N ، F ، G ، B و D

نکته جالب توجه این است که وقتی از بالا به برج ها نگاه می‌اندازیم مجموعه ۱۶ برج چیتگر را می‌توان به شکل پروانه ببینیم. منظور این که اگر مرکز برج چیتگر ها را با خطی فرضی به هم وصل کنیم پروانه ای تشکیل می شود که دارای دو بال غربی و شرقی است.این اتفاق باعث شده که در برج‌های چیتگر واحد ها حداقل دید را نسبت به یکدیگر داشته باشند.

محاسن پهنه B شهرک چیتگر در منطقه ۲۲ تهران را می‌توان به شرح زیر بیان کرد:

 • فضای باز به ازای هر واحد مسکونی حدود ۴۰ متر مربع به جز معابر و پارکینگ ها
 •  عدم تداخل مسیرهای سواره و پیاده
 •  استفاده حداکثر از نور و دید جهت واحدهای مسکونی و حداقل دید واحدها و ساختمان ها نسبت به یکدیگر(به علت استفاده از پلان پروانه ای)
 •  الگوی کشیدگی شرقی و غربی به منظور برخورداری از حداکثر نور جنوب و دید و منظر شمال. این نوع طراحی موجب شده تا مانعی بر سر جهت وزش باد تهران که غربی شرقی است بوجود نیاید. چرا که ضلع بزرگتر پروانه به موازات جهت غربی شرقی می باشد.
 • فضای بازی برای کودکان
 • سالن اجتماعات برای برج‌ها
 • حفاظت فیزیکی مناسب
 •  در نظر گرفتن آبنماها و چندین مرکز آموزشی و تجاری در فضای میان برج ها
 •   وجود تراس های بزرگ در هر واحد(حدود ۱۰ درصد متراژ واحد،متراژ تراس می باشد)

نحوه انتخاب واحد در پهنه B شهرک چیتگر نیز همانند پهنه A بوده و اعضاء می‌بایست برای تکمیل متراژ واحد انتخابی، از سایر اعضاء سهام خریداری نمایند.

حسن سرمایه‌گذاری در شهرک چیتگر آن است که بنیاد تعاون ارتش برابر قرارداد منعقده با اعضاء، قیمت واحد آپارتمانی را برابر مصوبات سال ۱۳۸۸ محاسبه و دریافت می‌نماید. در واقع در سال ۱۳۹۸ برابر مصوبات سال ۱۳۸۸ قیمت هر متر سهام و یا به عبارتی هر متر آپارتمان در شهرک چیتگر را یک میلیون و هفتصد هزارتومان محاسبه و اخذ می‌نماید. از شما می‌پرسم در کجای تهران الان آپارتمان به این قیمت می‌شناسید. به قول تبلیغ شهر فهرش، فاکتور بیاورید و خسارت بگیرید. این مطلب است که سرمایه‌گذاری در شهرک چیتگر منطقه ۲۲ تهران را جذاب کرده است. در حال حاضر قیمت واحدهای آپارتمانی در شهرک چیتگر از متری ۸ میلیون الی ۱۸ میلیون بسته به نوع پهنه، بلوک و طبقه متفاوت است. برای کسب اطلاعات بیشتر به صفحه قیمت‌ها مراجعه نمایید.

<

یک نظر بده

در حال حاضر امکان عضویت از طرف مدیریت محدود شده است