تصویر آلت

گروه مسکن پلاکینو

سرمایه گذاری در منطقه ۲۲ تهران

سرمایه گذاری

سرمایه‌گذاری یعنی خرید کالایی که در حال حاضر شاید مصرف نشود اما در آینده به آن نیاز پیدا خواهد شد و آن کالا سودآور خواهد بود. سرمایه‌گذاری به این معنی است که فرد یک دارایی مالی نظیر سهام را می‌خرد و پیش‌بینی می‌کند که آن دارایی مالی در آینده سودآور خواهد بود و قیمتش افزایش خواهد یافت، لذا با فروش به قیمت بالاتر سود خوبی به دست خواهد آورد.

عموما ما عادت داریم برای کسب درآمد بهتر سخت‌تر کارکنیم. اما واقعاً سرمایه‌گذاری به معنای نه سخت‌تر کار کردن نیست بلکه  «هوشمندانه‌تر کار کردن است».  

همچنین سرمایه‌گذاری به اولویت‌گذاری برای پول‌تان مربوط می‌شود. سرمایه‌گذاری راهی است برای این که در دورانی که درگیر کار و زندگی روزمره هستید مقداری پول کنار بگذارید تا برای شما کار کند و در آینده از دست‌رنج کارتان بهره ببرید. در حقیقت، سرمایه‌گذاری ابزاری است برای این که آینده‌ی شادتری داشته باشید.

سرمایه گذاری مراحل و روش‌های مختلفی دارد اما آن چه در این جا شرح می دهیم و به حوزه تخصصی ما مرتبط می باشد، سرمایه گذاری ملکی است.

سرمایه گذاری ملکی

سرمایه گذاری در بخش مسکن و در بازار املاک یک سرمایه گذاری کوتاه مدت نبوده و این نوع از سرمایه گذاری دارای سود آوری زودهنگام نیست. سرمایه گذاری در بخش مسکن معمولاً ۲تا ۸ درصد تولید ناخالص ملی و ۱۰ تا ۳۰ درصد کل تشکیل سرمایه ثابت جهانی را شامل می شود. مسکن بزرگ ترین سهم سرمایه گذاری را به خود اختصاص داده است.
سرمایه گذاری مسکن بنا به تعریف، ارزش بازاری ساخت خانه های جدید و بهبود خانه های موجود است. برای سرمایه گذاری در بازار املاک و مستغلات، باید صبر خوبی داشته باشید. صبر هنگام خرید و یا صبر برای فروش ملک. با کمی صبر و تامل و شناخت بازار و فرصت ها سودآوری خوبی شامل حالتان خواهد شد که این امر نیاز به زمان بلندی دارد. خانه‌ها، آپارتمان‌ها و دیگر املاکی که شما می‌خرید، اجاره یا تعمیر می‌کنید و دوباره می‌فروشید نوعی سرمایه‌گذاری هستند.

توجه به این نکته ضروری است: خانه‌ای که در آن زندگی می ‌کنید به عنوان سرپناهی برای خود و خانواده،  یکی از نیازهای اساسی زندگی شما را تأمین می‌کند و هرچند که ممکن است ارزش آن در طول زمان افزایش پیدا کند، اما نباید آن را با انتظار سوددهی خریداری کنید.

حال که تا حدودی با تعاریف سرمایه گذاری و سرمایه گذاری ملکی آشنا شدید، می خواهیم در خصوص سرمایه گذاری در منطقه ۲۲ تهران صحبت کنیم.

منطقه ۲۲

منطقه ۲۲ از نظر جغرافیایی، بزرگ‌ترین قطعه پایتخت ایران محسوب می‌شود. اراضی محدوده چیتگر و وردآورد شمالی در ابتدا متعلق به خانواده فرمانفرمایان و فیروزگر بوده‌است که پس از انقلاب، این اراضی ملی اعلام و مقداری از آن به سازمان زمین شهری  واگذار گردید که به منظور خدمات رسانی مطابق با الگوهای شهرسازی نوین و  جبران کمبودهای رفاهی دیگر مناطق در طرح تفصیلی تهران به عنوان قطب گردشگری تهران مطرح شده‌است تا نیازهای رفاهی شهر تهران را برطرف سازد و بر همین اساس شهرداری منطقه۲۲ در سال ۱۳۷۹ کار خود را آغاز نمود.

منطقه ۲۲ با توجه به ویژگی­ هایی که دارد، محل مناسبی برای اجرای برنامه­ های ملی و کشوری، تاسیس سفارتخانه­ ها، هتل ها و حتی سرمایه­ گذاری­ های خارجی است. از نظر گردشگری، تفریحی و توریستی، این منطقه دارای امکاناتی نظیر جنگل چیتگر، جنگل های کن ، رودخانه کن (که از منطقه زیبای کن سولوقون و کوه‌های البرز سرچشمه می‌گیرد) می باشد. دریاچه بسیار زیبای شهدای خلیج فارس مکانی برای تفریح و حتی برگزاری جلسات، همایش‌ها و جشن‌های مردمی بوده که در منطقه ۲۲ قرارگرفته است.از طرفی خود این دریاچه اکوسیستم منطقه را تغییر داده است. به نوعی که اگر شما در هر فصلی از سال به این دریاچه مراجعه کنید، تعداد بی شماری از انواع از پرندگان مهاجر و زیبا در این منطقه حضور دارند و از این دریاچه استفاده می‌کنند و گردشگران نیز از تماشای این پرندگان لذت می‌برند و این موجب شادی و نشاط گردشگران داخلی و خارجی شده است.

 

 

منطقه ۲۲ از نگاهی دیگر

این منطقه تنها منطقه­ ای است که در بین چند فرودگاه (امام خمینی (ره)، مهرآباد و پیام) قرارگرفته که دسترسی آسانی جهت بازدیدکنندگان، گردشگران و سرمایه گذاران فراهم  آورده است. این ویژگی برای پذیرش میهمانان خارجی و بین­ المللی بسیار مهم است. این منطقه در احاطه بزرگراه‌های حکیم، همت، آزادگان، تهران-کرج و آزادراه در دست ساخت تهران-شمال می‌باشد و به خصوص اتوبان تهران- شمال سبب گردیده  توجه سرمایه گذاران به این منطقه دوچندان گردد.
بلوارهای پهن و محورهای دسترسی متعدد همگی برای آینده پیش­ بینی شده ­اند. راه ­اندازی محور چهارباغ در منطقه ۲۲ و بهره ­برداری از انواع واحدهای تجاری و اداری در سطح منطقه، شرایطی را فراهم می­کند که بیشترین و بهترین برندها و شرکت­ های داخلی و خارجی در این منطقه متمرکز شوند. محور تجاری اداری چهار باغ در منطقه ۲۲ تهران قطب روابط اقتصادی در تهران بزرگ خواهد شد. محوری که با وجود بازار ۹ کیلومتری پیش بینی شده پیوسته در محور شرق و شمال دریاچه چیتگر نه تنها با عملکرد مرکز منطقه و فرا منطقه بلکه به دلیل همجواری با مسیر ۱۲۰ متری کمربندی که در نهایت به آزاد راه جدیدالتاسیس تهران – شمال متصل میگردد قادر خواهد بود بعنوان یک حوزه تجارت بین المللی با تجمع مجموعه متنوعی از صنوف، بر پایه آخرین دست آورد های اصول تجارت جهانی می باشد.

سخن آخر

 
 لازم به ذکر است در خصوص سرمایه گذاری در منطقه ۲۲  زمانی که منطقه به قطب تجاری و اداری تبدیل شود، سود حاصل از سرمایه­ گذاری در این منطقه بسیار فراتر از محاسبات کنونی خواهد بود. با توجه به مطالب عنوان شده از جمله مناطقی که امروزه بورس سرمایه گذاری سرمایه گذاران کوچک و بزرگ ملکی شده است، منطقه ۲۲ تهران می باشد. سرمایه گذاران بخش مسکن در منطقه ۲۲ تهران با ایجاد پروژه های کوچک و بزرگ تحول بزرگی در این منطقه شهری ایجاد کرده اند به صورتی که شاید به توان گفت منطقه ۲۲ تهران منطقه برج ها و ساختمان های سر به فلک کشیده است . در نظر گرفتن ۲۰ متر فضای سبز در منطقه ۲۲ برای هر نفر و مسیرهای دسترسی متعدد، تراکم محدود واحدهای مسکونی و به دنبال آن جمعیت ساکن در منطقه و … همگی فاکتورهایی است که نشان میدهد، افق سرمایه گذاری در این منطقه روشن و  توجه هر سرمایه گذاری را به خود معطوف کرده است در مقالات بعدی برای آشنایی شما خوانندگان گرامی به  پروژه های منطقه ۲۲ اشاره خواهیم کرد.

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با مشاورین تخصصی پلاکینو تماس حاصل فرمایید

یک نظر بده

در حال حاضر امکان عضویت از طرف مدیریت محدود شده است