تصویر آلت

گروه مسکن پلاکینو

سرمایه‌گذاری درمنطقه ۲۲

در این مقاله سعی بر آن داریم تا بتوانیم برای آشنایی شما سرمایه گذاران و متقاضیان محترم مسکن، برخی از پروژه های منطقه ۲۲ تهران را که برای سرمایه گذاری مناسب است را تا حد امکان تشریح نماییم. هرچند ممکن است به تفسیر در مقالات قبلی جزییات این پروژه ها تشریح گردیده است اما با توجه به درخواست بسیاری از متقاضیان، در این مقاله به صورت کلی به بیان پروژه ها می پردازیم.

پروژه بیست هزار واحدی شهرک چیتگر:

به جرأت می‌توان گفت شهرک امام رضا (ع) و یا همان چیتگر یکی از بزرگترین پروژه های منطقه ۲۲ تهران می باشد. حتی می توان این پروژه را از قدیمی ترین مجموعه های در دست احداث این منطقه نامید.

تقریباً از سال ۱۳۸۶ برنامه‌ریزی احداث این شهرک آغاز گردید و هم‌زمان ثبت نام از اعضاء که همگی از کارکنان محترم ارتش جمهوری اسلامی ایران بودند، بعمل آمد. این پروژه در بخشی از اراضی چیتگر به وسعت  680 هکتارقرارگرفته که یکی از بزرگترین محدوده‌های شهرداری منطقه ۲۲ به شمارمی‌رود.

اگر بخواهیم موقعیت جغرافیایی این شهرک را بیان نماییم می توان چنین بیان کرد: اگر از شرق به غرب تهران و در بزرگراه شهید همت در حال حرکت هستید، پس از عبور از بزرگراه آزادگان و عبور از بلوار کاشان بلوار پژوهش می رسید که در واقع محدوده شمالی و غربی شهرک چیتگر می باشد.

این شهرک در جنوب بزرگراه شهید خرازی (ادامه اتوبان شهید همت) قرارگرفته است. اگر هم از بزرگراه حکیم به سمت غرب طی مسیر می کنید که پس از عبور از تونل شهدای غزه (تونل دریاچه شهدای خلیج فارس) به بلوار ایران خودرو رسیده و ضلع جنوبی شهرک در مقابل شما قرار می گیرد.

این شهرک در وسعتی حدود ۱۸۸ هکتاراحداث گردیده که زیربنای تقریبی مسکونی آن برای بیست هزار واحد مسکونی به همراه خدمات محلی در حدود ۸۰۰۰۰۰ متر مربع می باشد.

شهرک چیتگر در قسمتی ازیک محورمجهزشهری به نام چهارباغ قرارگرفته و مجوز ساخت پنج پهنه ازاین محدوده صادر شده است که عملیات اجرایی آن در سال  1391 و برای ۱۰۰۰۰مترمربع واحد مسکونی در دو پهنه شرقی و شمالی به نام پهنه A و B توسط  شرکت عمران چیتگر که بعداً به موسسه مسکن سازان تغییر نام یافت آغاز گردید.

کاربری‌های شهرک چیتگر:

این شهرک دارای کاربری های مختلفی به شرح زیر می باشد:

 • درمانی
 • آموزشی
 • ورزشی
 • فرهنگی
 • تجاری-اداری
 • تفریحی
 • مذهبی

تعداد بلوک‌ها، طبقات هر بلوک، تعداد واحدها و متراژ واحدهای هر طبقه متفاوت بوده و برای اطلاع کامل می‌توانید به مقالات قبلی رجوع کرده و یا از قسمت پلان ها به نقشه واحدها دسترسی پیدا نمایید.

به علت تفاوت در زمان تحویل واحدها قیمت واحدها با هم فرق کرده و شاید این تفاوت زمان تحویل و به تبع آن تفاوت قیمت یکی از محاسن سرمایه گذاری در این شهرک می باشد چرا که هر متقاضی بسته به توان مالی و نیاز خود یکی از واحدهای این شهر را خریداری نماید.

از بزرگترین محاسن این شهرک آن است که این پروژه زیر نظر بنیاد تعاون ارتش جمهوری اسلامی ایران بوده و دغدغه سرمایه گذاری از بابت اطمینان در تحویل را از بین برده است و سرمایه گذاران و متقاضیان با خیال آسوده در این شهرک خرید می کنند.

تعدادی از بلوک‌ها و واحدها در پهنه A به افرادی که انتخاب واحد کرده بودند تحویل گردیده و در حال حاضر سکونت دارند.

پروژه شهید خرازی:

شهرک شهید خرازی در منطقه ۲۲ تهران و در انتهای بزرگراه شهید خرازی (امتداد بزرگراه شهید همت) و در مجاورت آن قرارگرفته است.

این شهرک توسط بنیاد تعاون سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران ساخته و در اختیار سایر تعاونی‌های سپاه قرار داده شده است و برابر قرارداد تعاونی در نیمه دوم سال ۹۸ به اعضاء تحویل می‌گردد.

پروژه خرازی در زمینی به مساحت تقریبی ۴۰ هکتار احداث گردیده است و از آن جایی که اکثر پروژه‌های مسکونی سپاه با موفقیت به سرانجام رسیده است، می‌توان گفت که این پروژه هم از لحاظ سرمایه‌گذاری، فرصت مناسب برای متقاضیان و سرمایه‌گذاران مسکن می‌باشد تا با اطمینان خاطر از این موقعیت استفاده نمایند.

پروژه شهرک خرازی به صورت امتیازی بوده و اکثر امتیاز های شهرک شهید خرازی در تعاونی‌های مربوطه قابل نقل و انتقال می باشند و این یکی از دلایل امنیت خرید می‌باشد چرا که خریدار با خیال راحت به تعاونی مراجعه کرده و استعلام‌ها انجام و نقل و انتقال صورت می‌گیرد.

   شهرک شهید خرازی

این پروژه نزدیک به منطقه وردآورد می‌باشد و با توجه به این که منطقه‌ای کاملاً جوان و نوساز می‌باشد و ساخت و ساز و مدیریت شهری در این منطقه کاملاً اصولی و بر اساس استانداردهای روز شهر سازی انجام گرفته است؛ دارای آینده بسیار درخشان و منطقه ای بسیار ویژه جهت سرمایه‌گذاری و سکونت در آینده نزدیک می باشد.

از جمله محاسن پروژه شهرک شهید خرازی نیز دسترسی آسان به این محدوده می‌باشد.

پروژه خرازی در محاصره شاهراه‌های اصلی تهران از جمله شهید حکیم، شهید خرازی و حتی به نوعی بزرگراه تهران- کرج می‌باشد.

به توجه به مسیرهای پردد گفته شده، دستیابی به این شهرک کمترین دغدغه‌ای را برای تردد ساکنین ایجاد می‌کند.

نزدیکی با انواع مراکز درمانی مانند بیمارستان تات و یا مرکز تخصصی جراحی مغز و اعصاب، مراکز تفریحی مانند دریاچه خلیج فارس، باغ ملی گیاه‌شناسی، ورزشی مانند ورزشگاه بزرگ آزادی و … از جمله محاسن دیگر این شهرک بوده که جذابیت سرمایه‌گذاری برای سرمایه‌گذاران شهرک گلستان و سرمایه گذاران منطقه ۲۲ را دوچندان می‌کند.

شهرک خرازی در ۴۴ بلوک ساخته شده است که هربلوک بر اساس نقشه‌های تعریف شده دارای تعداد طبقات متفاوتی می‌باشد. بلوک ها دارای تیپ‌بندی مختلفی هستند که در هرتیپ طبقات، متراژ واحدها و تعداد طبقات پارکینگ متفاوت است.

برخی دارای ۲۵طبقه بعضی دارای ۲۹ طبقه و تعدادی هم ۳۴ طبقه می‌باشند، اما تعداد واحدها در هر طبقه ۶ واحد است که در مجموع تعداد واحدهای این شهرک ۸۰۳۲ واحد می‌باشد.

متراژ حدودی واحدها بین ۱۰۰ الی ۱۲۰ متر متغیر بوده و هر واحد دارای پارکینگ و انباری مجزا و مخصوص به خود می‌باشد.

نوع اسکلت این بلوک‌ها تماماً اسکلت فلزی بوده که از پیچ و مهره استفاده شده است.

همان گونه که می دانید، سازه پیچ و مهره در حال حاضر بهترین نوع سازه از لحاظ استقامت در مقابل زلزله می باشد.

پروژه صیاد شیرازی:

مجتمع مسکونی شهید صیاد شیرازی واقع در شمال غرب تهران در منطقه ۲۲ تهران می باشد. این پروژه در دو فاز اجرایی ساخته شد.  فاز اول در سال ۱۳۹۰و فاز دوم پروژه به نام صیاد شیرازی در سال ۱۳۹۵ تحویل گردید.

پروژه صیاد با بهترین امکانات و سازه در منطقه  بوده و کلیه واحدها دارای نقشه عالی  و بسیاری از آن ها نیز دارای دید دریاچه می باشد

فاز اول مجتمع مسکونی شهید صیاد شیرازی دارای ۱۰ بلوک ۱۴ طبقه می باشدکه در هر طبقه ۴ واحد قرار گرفته است. متراژ هر واحد در این طبقات بین ۱۸۸ تا ۱۴۶ متر متغیر است. بلوک‌های فاز اول مجتمع مسکونی شهید صیاد شیرازی دارای ۲ لاین آسانسور، سالن اجتماعات، سالن ورزشی، لابی من، سیستم گرمایش مرکزی و سرمایش به وسیله کولر و سیستم اطفا حریق می باشند. پس از تحویل فاز اول پروژه فاز دوم آغاز و به اعضاء تحویل گردید.

فاز دوم پروژه مجتمع مسکونی شهید صیاد در قالب ۷ بلوک ۲۰ طبقه ساخته شده است که یک طبقه لابی و ۱۹ طبقه مسکونی می باشد.

در هر طبقه از برج‌ها ۸ واحد مسکونی وجود دارد که چهار واحد در قسمت غربی و ۴ واحد در قسمت شرقی بلوک واقع شده که توسط راهرو واسط به هم متصل می‌باشند. ۴ برج از ۷ برج مجموعه صیاد رو به دریاچه و پارک جنگلی چیتگر می باشد و واحدهای جنوبی این برج‌ها دارای دید بسیار زیبا و بدون مزاحم نسبت به دریاچه و پارک هستند که از این لحاظ جزو واحدهای ویژه و پرطرفدار منطقه محسوب می گردند.

در هر طبقه ۸ واحد قرارگرفته که متراژ واحدها  ۱۱۶ ، ۱۴۴ ، ۱۵۷ و ۱۶۱ می‌باشد. متراژ های ۱۱۶ و ۱۴۴ متری دو خواب و ۱۵۷ و ۱۶۱ متری ۳ خواب هستند. به جز تعداد کمی از واحدهای ۱۱۶ متری، کل واحدهای مجموعه صیاد دارای اتاق مستر می باشد.

اگر بخواهیم از امکانات فاز دوم پروژه مجتمع مسکونی شهید صیاد شیرازی سخن بگوییم می‌توان چنین گفت:

 • ۴ لاین آسانسور (۳ آسانسور نفربر و ۱ آسانسور مخصوص حمل بار)
 • پارکینگ
 • انباری
 • سالن اجتماعات
 • سالن ورزشی
 • سیستم گرمایش مرکزی و سیستم سرمایش کولر آبی
 • فضای مناسب میان بلوک ها با دید مناسب دریاچه و کوه و پارک جنگلی چیتگر

این پروژه از لحاظ موقعیت جغرافیایی به دریاچه شهدای خلیج فارس نزدیک بوده و تقریبا همجوار با یکی از بزرگترین مجتمع‌های تجاری اداری جهان به نام ایران مال قرارگرفته است. . این مجتمع دارای  فروشگاه‌های زنجیره ای و خرید بوده که شرایط مناسبی جهت خرید آسان و سریع برای ساکنان این مجتمع مسکونی را فراهم آورده است.

یک نظر بده

در حال حاضر امکان عضویت از طرف مدیریت محدود شده است