تصویر آلت

گروه مسکن پلاکینو

شهرک چیتگر

در مقالات قبلی به طور کامل به بررسی شهرک چیتگر از تمام جوانب پرداختیم. در این مقاله سعی داریم به طور تیتر وار و در قالب نکته به نکته مطالب قبلی را مرور کنیم.

موقعیت شهرک چیتگر

نکته اول: شهرک چیتگر در منطقه ی ۲۲ تهران که قطب گردشگری پایتخت و همچنین بزرگ ترین قطعه‌ی پایتخت می باشد، واقع شده است.

نکته دوم: همجواری شهرک چیتگر با بزرگراه های حکیم و همت به عنوان دو شریان اصلی تهران، دسترسی آسان و روان از نقاط مختلف تهران به این شهرک را ممکن کرده است.

نکته سوم: دو بزرگراه آزادگان و تهران- کرج در نزدیکی شهرک چیتگر باعث شده است تا دسترسی شهروندان عزیز به فرودگاه مهرآباد ، فرودگاه امام خمینی و شهر کرج به راحتی و با سهولت انجام شود.

نکته چهارم: شهرک چیتگر در نیمه غربی منطقه ۲۲ واقع شده است و با توجه به مسیر حرکت باد که عموما غربی شرقی است، این شهرک و مراکز اطراف آن وضعیت بسیار خوش آب و هوا تری را نسبت به سایر نقاط پایتخت دارا می باشند.

نکته پنجم: شهرک چیتگر یکی از بزرگترین شهرک های مسکونی کشور  و بنیاد تعاون ارتش جمهوری اسلامی ایران می باشد که در زمینی به وسعت ۱۸۰ هکتار و برای احداث ۲۰۰۰۰ واحد مسکونی در نظر گرفته شده است.

پهنه‌های شهرک چیتگر

نکته ششم: شهرک چیتگر در ۵ پهنه با نام های A و B و C و D و E در حال احداث می باشد.

نکته هفتم: بدون در نظر گرفتن پارکینگ و انباری، برای هر واحد مسکونی در شهرک چیتگر ۴۰ متر فضای آزاد در نظر گرفته شده است.

نکته هشتم: در شهرک چیتگر انواع کاربری های آموزشی ، درمانی ، ورزشی ، فرهنگی ، مذهبی و تجاری پیش بینی شده است.

نکته نهم: دیدگاه اصلی طراحی آپارتمان های مسکونی و نحوه استقرار آن ها در شهرک چیتگر منطقه ۲۲، طبق الگوی کشیدگی شرقی و غربی به منظور برخورداری از حداکثر نور جنوب و دید و منظر شمال می باشد.

مراکز نزدیک شهرک چیتگر

نکته دهم: نزدیک ترین ایستگاه مترو به شهرک چیتگر، ایستگاه مترو ایران خودرو از خط مترو تهران – کرج می باشد.

نکته یازدهم: مراکز مهم  اطراف شهرک چیتگر که در منطقه ۲۲ قرار دارند، عبارتند از دریاچه شهدای خلیج فارس (دریاچه چیتگر) در ضلع جنوب شرقی شهرک چیتگر، بازار بزرگ ایران (ایران مال) در ضلع شرقی شهرک چیتگر، باغ گیاه شناسی ملی ایران در ضلع جنوب شهرک چیتگر، شهربازی در حال احداث هزارو یک شهر( تهران لند) در ضلع شمالی شهرک چیتگر، آبشار تهران در ضلع شمالی شهرک چیتگر، پارک جنگلی لتمان کن در ضلع شمالی شهرک چیتگر و بسیاری مراکز مهم دیگر همچون بام لند که وجود هر کدام از آن ها به تنهایی در هر منطقه موجب برند شدن آن منطقه می شود.

نکته دوازدهم: به منظور امنیت بیشتر کودکان و کنترل والدین بر کودکان یک فضای باز و سبز اختصاصی برای هر برج مسکونی در شهرک چیتگر پیش بینی شده است تا کودکان به دور از وسایل نقلیه بتوانند فعالیت کنند.

نکته سیزدهم: اسکلت برج های شهرک چیتگر از نوع فلز با اتصالات پیچ و مهره می باشد. اسکلت برج‌های پهنه B این شهرک توسط شرکت بادبند سازه همراه با تهیه WPS ، PQR  و انجام آزمایشات تست جوش شامل PT و UT و MT و RT

نکته چهاردهم: سرانه فضای سبز درنظر گرفته شده در شهرک چیتگر، ۴ برابر سرانه متوسط شهر تهران می باشد.

نکته پانزدهم: فاصله شهرک چیتگر تا مرکز شهر تهران تنها ۲۲ کیلومتر می باشد.

این فاصله تا نقاط مهم تهران برابر است با:

فرودگاه مهرآباد ۱۳ کیلومتر

فرودگاه امام خمینی ۳۸ کیلومتر

بهشت زهرا ۲۸ کیلومتر

ورزشگاه آزادی ۹ کیلومتر

نکته شانزدهم: در میانه شهرک چیتگر بلواری با عرض ۴۵ متر به نام چهارباغ تجاری برگرفته از الگوی معماری اصیل ایرانی-اسلامی احداث خواهد شد.

نکته هفدهم: در شهرک چیتگر با هدف ایجاد رفاه هرچه بیشتر ساکنین و نیز به جهت زیباسازی فضاهای مشاع در شهرک ، به ازای هر واحد مسکونی ۴۰ متر مربع فضای سبز در فضای باز در نظر گرفته شده است.

نکته هجدهم: برج های برخی پهنه های شهرک چیتگر دارای چشم انداز دریاچه زیبای چیتگر ، پارک جنگلی چیتگر و باغ ملی گیاه شناسی می باشد.

نکته نوزدهم: سازه های فلزی برج های شهرک چیتگر برگزیده کنفرانس سازه های فولادی کشور می باشد.

نکته بیستم: در شهرک چیتگر برای دیوار های جداکننده و پوششی ، از سیستم ساخت و ساز دیوار خشک  dry wall  یا همان دیوار کناف استفاده شده است. البته در مقالات قبلی نیز توضیح دادیم که  تنها در برخی از برج ها از سیستم کناف استفاده شده است و همچنین بیان کردیم که در کدام برج ها از این دیوار ها استفاده شده است. در سایر برج ها از بلوک هبلکس استفاده شده است. در هر صورت هر دوی این متریال ها جزو مصالح سبک محسوب شده و تاثیر به سزایی در کاهش وزن ساختمان و همین طور لرزه خیزی دارد.

نکته بیست و یکم: انجام فعالیت های کیفی در شهرک چیتگر منجر به دریافت گواهینامه های ISO ، گواهینامه سیستم مدیریت یکپارچه ، گواهینامه سیستم رضایتمندی مشتری ، گواهینامه مدیریت زیست محیطی ، گواهینامه مدیریت ایمنی و بهداشت شغلی و گواهینامه کنترل کیفیت پروژه توسط مدیران این شهرک در ایران گردیده است.

نکته بیست و دوم: در اکثر برج های شهرک چیتگر تعداد پارکینگ مازاد بر تعداد واحد ها می باشد. در نتیجه هر مالکی از برج که علاقه داشت می تواند با پرداخت هزینه پارکینگ ثانویه دارای دو پارکینگ شود. همچنین فضایی به جهت پارکینگ مهمان در محوطه در نظر گرفته شده است.

به علاوه در شهرک چیتگر فضایی را به ساخت پارکینگ طبقاتی اختصاص داده اند.

نکته بیست و سوم: واحد های شهرک چیتگر از ۶۴ متر الی ۳۸۶ متر و همچنین از تک خواب تا ۴ خواب به همراه انباری اختصاصی موجود می باشند.

نکته بیست و چهارم: در طبقه همکف برج های شهرک چیتگر لابی، سالن اجتماعات، سالن ورزشی و همچنین دستگاه خودپرداز بانک موجود می باشد.

نکته بیست و پنجم: برج های پهنه بوستان این شهرک مجهز به هلی پد به جهت امداد و نجات می باشند.

نکته بیست و ششم: برج های شهرک چیتگر دارای ماهواره مرکزی با قابلیت دریافت کلیه شبکه های داخلی و خارجی و همچنین در برج مرجان مجهز به سیستم IP Media و BMS می باشد. همچنین همسایه ها و لابی با تلفن داخلی با یکدیگر ارتباط دارند.

نکته بیست و هفتم:در مقاله ای جدا به نقشه ی شهرک چیتگر و موقعیت ها و مراکز خدماتی رفاهی اطراف آن پرداخته ایم. البته شما می توانید با نصب هر یک از نرم افزارهای Foursquare یا Swarm از نزدیک ترین موقعیت ها و رستوران ها و مراکز درمانی و… در هر جایی که هستید با خبر شوید. اما برای شهرک چیتگر این کار را ما برای شما انجام داده ایم.

نکته بیست و هشتم: به معایب شهرک چیتگر نیز بپردازیم. واحدها از نظر معماری مشاعات آن چنان که انتظار می رفت مرغوب نیستند ولی به علت تحویل خام واحدها به اعضا( بدون کابینت،کمد،شیرآلات و..) و همچنین به علت استفاده از دیوار کناف دکوراسیون داخلی واحدها کاملا به سلیقه شما بستگی دارد و می توانید هر طور که می خواهید دیزاین واحد را تغییر دهید. حتی می توانید دیوارها را جا به جا کنید و واحد ۲ خوابه را به ۳ خوابه یا بالعکس تبدیل کنید.

ایراد بعدی این شهرک تاخیر در ساخت مراکز رفاهی و خدماتی آن است.

ایراد بعدی نبود جان پناه در پایین برج ها برای عبور و مرور افراد و ساکنین است. مسئله ی جان پناه برج خط قرمز شهرداری است و می بایست در تمام برج ها رعایت شوند اما متاسفانه در بسیاری از برج های منطقه ۲۲ این موضوع رعایت نشده است. در صورت عبور ساکنین از زیر برج و پرتاب شیئی از طبقات بالا به پایین برج، می تواند خسارات جانی جبران ناپذیری به همراه داشته باشد.

البته این مسئله در حال پیگیری است و احتمالا در برج های شهرک چیتگر فضاهایی برای این موضوع دیده شود.

نکته بیست و نهم: این نکته را به گزارش یک اتفاق در شهرک چیتگر در تاریخ ۲۵ خرداد ۹۶ اختصاص می دهیم.

آتش سوزی برج پامچال ۶ آن هم در ساعات نیمه شب ۱:۴۲ بامداد

با یکدیگر متن خبر را مرور کنیم.

این حادثه در ساعت ۱:۴۲ نیمه شب از بالکن طبقه اول یکی از واحدها شروع و آتش از طریق نمای ساختمان به سرعت کل برج را تا طبقات بالایی در بر گرفت.

 بعد از اعلام حادثه ۷ ایستگاه آتش نشانی به همراه چند نردبان و بالابر و تشک نجات و خودرو تنفسی به محل اعزام می شوند.

۴۰ خانوار در برج ساکن بودند که با کمک نیروهای آتش نشان از محل حادثه نجات یافتند.

این حادثه ۴ مصدوم داشت که تحویل نیروهای اورژانس گردیدند.

اما نکته مهم این‌که نباید از تاثیر عایق حرارتی کناف و پشم سنگ در این حادثه غافل شویم. چرا که آتش کل نمای برج را سوزاند اما به داخل واحد ها نتوانست نفوذ کند و آن هم به علت عایق های حرارتی برج بود.
شما می توانید مقالات پهنه A و پهنه  B و پهنه C را که به تفکیک به بررسی کامل آن پهنه می پردازد مطالعه نمایید.

یک نظر بده

در حال حاضر امکان عضویت از طرف مدیریت محدود شده است