تصویر آلت

گروه مسکن پلاکینو

پهنه B شهرک چیتگر

با سلام خدمت تمامی خوانندگان گرامی

 در این مقاله قصد داریم از روند پیشرفت پروژه پهنه B شهرک چیتگر با شما صحبت کنیم تا آن دسته از عزیزانی که در پهنه B این شهرک به منظور خانه‌دارشدن و یا به قصد سرمایه‌گذاری انتخاب واحد کرده‌اند، بیشتر با چگونگی و اوضاع و احوال این پروژه آشنا شوند.

در این بخش ابتدا به سراغ بلوک G2 رفته‌ایم و به امید خدا قصد آن داریم که به مرور به بلوک‌های G1،G2، G3 و B3 هم سری بزنیم و شما را در جریان چند و چون پیشرفت این برج‌ها قرارداریم. باشد که مثمر ثمر واقع شود.

 تاریخچه شهرک چیتگر:

همانگونه که در مقالات قبلی به تفسیر بیان شده‌است، شهرک چیتگر در منطقه ۲۲ تهران که به عنوان منطقه گردشگری و توریستی در پایتخت ایران مغرفی شده‌است، قراردارد. این شهرک با داشتن طرح تفصیلی برای احداث بیست هزار واحد، یکی از بزرگترین شهرک‌های این منطقه محسوب می‌گردد.

این شهرک مسکونی، تجاری، فرهنگی توسط بنیاد تعاون ارتش جمهوری اسلامی ایران احداث شده‌است که در ابتدا اعضای آن را کارکنان محترم و زحمت‌کش ارتش تشکیل می دادند ولی به مرور با واگذاری امتیازها، بسیار از سرمایه‌گذاران و یا متقاضیان ملک نیز به این پروژه ورود کردند. البته در ادامه چند بلوک نیز به صورت آزاد به فروش گذاشته شد.

پهنه B شهرک چیتگر:

در اواسط آبان سال ۱۳۹۶ و با برنامه‌ریزی انجام شده از سوی مسؤلین وقت بنیاد تعاون آجا، انتخاب واحد بر اساس الویت‌بندی در پهنه B شهرک چیتگر آغاز گردید.

مبنای این الویت‌بندی بر اساس چندین فاکتور از جمله تاریخ سررسید قرارداد، خوش حسابی، سابقه خدمت، عدم تاخیر در پرداخت و…. بود که البته تاریخ سررسید قراردادها به نوعی این فاکتورها را پوشش می داد.

 به این ترتیب و با توجه به سررسید قراردادهای پهنه B که از ابتدای سال ۱۳۹۵ شروع می‌شد، دعوت از اعضاء جهت انتخاب واحد آغاز گردید.

انتخاب واحد در شهرک چیتگر:

در ابتدا اعضایی که برای انتخاب واحد دعوت شدند، حق انتخاب از بال شرقی بلوک G2 را داشتند که پس از تکمیل تقریبا ۹۰ درصد از واحدهای بال شرقی، انتخاب واحد در بال غربی بلوک G2 ادامه یافت.

به هرکسی که انتخاب واحد می کرد و سهام خود را تحویل می داد و به اصطلاح تکمیل پرونده می کرد، متممی ارائه می شد که تاریخ تحویل واحد در آن مشخص گردیده بود و در آن زمان، تحویل واحد دو سال بعد از انتخاب واحد مصوب و در متمم قید شد.

 

بلوک G2 شهرک چیتگر:

این بلوک در جنوب بزرگراه همت و شرق بلوار پژوهش قرار دارد. واحد های جنوبی عموما دید باغ گیاه شناسی و جنگل چیتگر را دارند و واحد های شرقی به دریاچه مصنوعی چیتگر و مجتمع تجاری ایران مال و واحدهای شمالی عموما به شهربازی هزار و یک شهر و کوه های دامنه البرز دید دارند.

بلوک G2 در شهرک چیتگر شامل یک بلوک با دوبال رقی و غربی و در ۳۰ طبقه می باشد که در آن واحدهای ۸۴ تا ۳۸۶ متری وجود دارد.

ویژگی های بلوک G2:  

مهم ترین تمایز این بلوک و سری این بلوک با بقیه پروژه ها معماری آن می باشد. معماری برج الهام گرفته از بال پروانه بوده و علاوه بر این که به شکل پروانه می باشد، مجموعه برج ها نیز با یکدیگر شکل پروانه را تشکیل می دهند.

متراژ هر تراس ۱۰ درصد متراژ هر واحد می باشد و به تعداد اتاق های خواب در هر واحد حمام مستر وجود دارد.

سیستم سرمایشی- گرمایشی برج نیز مرکزی می باشد. برج دارای آنتن و ماهواره مرکزی، لابی زیبا و لابی من ۲۴ ساعته، ۱۰ ریل آسانسور ( به همراه ۲ آسانسور باربری )، سالن اجتماعات، سالن ورزشی و سیستم هشدار حریق می باشد.

از نظر سازه ای این ساختمان اسکلت فلزی بوده که با اتصالات پیچ و مهره به یکدیگر متصل شده اند و به علت سبک سازی و استفاده از پانل های آماده شرکت کناف ایران مقاومت بسیار بالایی را در برابر زلزله از خود نشان میدهد.

پیشرفت ساخت و ساز در پهنه Bشهرک چیتگر:

اگر بخواهیم از زمان انتخاب واحد بگوییم، همانگونه که پیشتر بیان شد، انتخاب واحد در بلوک G2 از شهرک چیتگر، در آبان ماه سال ۱۳۹۶ آغاز گردید. در آن زمان این بلوک فقط به صورت اسکلت بوده و نماها و دیوارچینی‌ها هنوز انجام نشده بود.

اگر به عکس زیر دقت کنید می‌توانید مشاهده کنید که نمای ساختمان G2 مشخص است و در واقع تقریبا می توان گفت که اسلکت برج بنا شده و باید اقدامات بعدی صورت بگیرید.

پیشرفت بلوک G2:

با گذشت بیش از حدود دوسال از اولین انتخاب واحد در بلوک G2، بر آن شدیم که پیشرفت پروژه  را به صورت تصویری برای شما بزرگواران به نمایش درآوریم. زحمات زیادی از سوی مسؤلین امر کشیده شده و الحمدا… پروژه در حال پیشرفت است اما جای کار زیادی دارد. انشاا… با تلاش دسته جمعی، این واحدها آماده سکونت گردیده و اشخاصی که به امید سرپناه، نسبت به خرید واحد و یا تکمیل متراژ اقدام نموده اند به خواسته خود که همانا تحویل می باشد، برسند.

لازم به ذکر است که تعدادی از واحدهای تجاری بلوک جی ۱ و جی ۳ تحویل خریداران شده است تا با راه اندازی این واحدهای تجاری شاید به علت ازدیاد تردد، آبادانی زودتری حاصل گردد.

برای کسب اطلاعات جامع‌تر می توانید از کلیپ‌های ما در سایت پلاکینو بازدید نمایید.

یک نظر بده

در حال حاضر امکان عضویت از طرف مدیریت محدود شده است