تصویر آلت

گروه مسکن پلاکینو

کرونا و منطقه ۲۲

در مقاله قبلی در خصوص ویروس کرونا، مختصری به تشریح این ویروس پرداختیم.

همان گونه که شما خواننده عزیز مطلع هستید به منظور پیش‌گیری از انتشار ویروس از اواخر سال گذشته بسیار از صنوف تعطیل شدند. اما با عنایت خداوند متعال، تلاش کادر پزشکی و درمانی کشور، پرستاران زحمت‌کش و رعایت دسته جمعی مردم، روند انتشار بیماری کند و آمار اشخاصی که در معرض ابتلا به بیماری قرارمی‌گیرند کاهش یافت.

بر همین اساس و به منظور از سرگیری فعالیت‌های صنفی و اجتماعی، ستاد ملی مقابله با کرونا اقدام به تهیه دستورالعمل‌ در حوزه‌های مختلفی به شرح زیر نمود.

دستورالعمل

 امور اداری و خدمات عمومی، حمل و نقل، اماکن عمومی و مراکز جمعی، صنایع و کارگاه‌ها، مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی، بیمارستان و مراکز خدمات بهداشتی و درمانی

بر اساس اطلاعیه شماره چهار کمیته اطلاع رسانی ستاد ملی مقابله با کرونا، اصناف کم خطر می‌توانند با ثبت‌نام و دادن تعهد برای اجرای دستورالعمل بهداشتی مقابله با کرونا در طرح فاصله‌گذاری هوشمند شروع به کار نمایند.

یرایر این دستورالعمل بهداشتی که مصوب وزارت بهداشت برای مقابله با کرونا می‌باشد، اصناف می‌توانند از تاریخ ۲۳ فروردین در استان‌های کشور و از ۳۰ فروردین در تهران فعالیت خود را شروع نمایند.

 برای شروع فعالیت مشاغل کم خطر منطقه ۲۲ تهران در طرح فاصله‌گذاری هوشمند، کلیه واحد‌های صنفی می‌توانند در سامانه salamat.gov.ir  به منظور دریافت دستورالعمل سلامت محیط کار، شاغلان، مشتریان و تایید تعهدنامه به صورت الکترونیکی برای التزام به رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی مقابله با کرونا ثبت‌نام کنند.

اصناف پس از تایید تعهدنامه، التزام به رعایت دستورالعمل بهداشتی مقابله با کرونا  بصورت الکترونیکی،  اخذ کد بهداشتی از طریق سامانه salamat.gov.ir  و نصب  در واحد صنفی می‌توانند شروع به فعالیت کنند.

دستورالعمل‌های سلامت محیط کار، شاغلان و مشتریان کلیه مشاغل و اصناف برای مقابله با کرونا در سامانه http://markazsalamat.behdasht.gov.ir در دسترس عموم اصناف ومردم است.

 فعالیت‌های صنفی که از شروع بحران بیماری کرونا به دلیل شرایط محیطی و تجمع جمعیت در آن واحد‌ها فعالیت‌های پرخطر اعلام و تعطیل شده‌اند تا اعلام عادی شدن شرایط از طرف وزارت بهداشت کماکان تعطیل اعلام شده‌اند.

 بر اساس اطلاعیه وزارت بهداشت فعالیت‌های پرخطر برای شیوع کرونا در حوزه اصناف در کلیه استان‌ها و از جمله تهران و در منطقه ۲۲ آن، شامل رستوران‌های منطقه ۲۲ تهران، تالارهای پذیرایی در منطقه ۲۲ تهران، آرایشگاه‌های مردانه و زنانه منطقه ۲۲، مراکز بازی ، مراکز تفریحی در منطقه ۲۲ تهران، قهوه‌خانه‌ها، چایخانه‌ها و تریا، اماکن اقامتی، هتل‌ها، استخر، سونا و ماساژ و باشگاه‌های بدنسازی و ورزشی منطقه ۲۲، سینماها، جشنواره‌ها و نمایشگا‌های هنری و فرهنگی هستند.

در این اطلاعیه از همراهی مردم در کاهش ترددهای غیرضروری قدردانی و بر استمرار اجرای فاصله‌گذاری اجتماعی به عنوان مهم‌ترین راهکار کنترل همه‌گیری بیماری کرونا تاکید شده است.  همچنین در این اطلاعیه یادآوری شده که  کلیه واحدهای تولید در بخش های مختلف صنف، صنعت، توزیعی و خدمات فنی که برای تامین مایحتاج عمومی و  نیاز ضروری مردم از جمله  مواد غذایی، خدمات فنی و تعمیر لوازم خانگی و منزل از بدو شروع بحران بیماری کرونا در حال خدمات‌رسانی به مردم بوده‌اند کماکان در چارچوب دستورالعمل  بهداشتی ابلاغی مجاز به فعالیت دراین حوزه ها هستند.

در این اطلاعیه از همراهی مردم در کاهش تردد‌های غیرضروری قدردانی و تاکید براستمرار اجرای فاصله گذاری اجتماعی به عنوان مهم‌ترین راهکار کنترل همه گیری بیماری کرونا گردیده است 

 تدابیر لازم برای بازرسی و نظارت دستگاه‌های ذیربط و مردم بر اجرای دستورالعمل‌های بهداشتی مقابله با کرونا مصوب وزارت بهداشت درمان و اموزش پزشکی توسط اصناف و مشاغل اتخاذ گردیده که در اطلاعیه بعدی به اطلاع عموم خواهد رسید 

 اگر بخواهیم به دستور العمل و توصیه های لازم به کارفرمایان برای غربالگری نگاهی بیاندازیم می‌توان خلاصه‌ای به شرح زیر بیان کرد:

  علایم شایعی که کارفرمایان باید برای شناسایی شاغلین مشکوک به بیماری به آن توجه نمایند:

 تب بالای  38 درجه سانتی گراد، خس خس، خفگی و  سایر علائم تنفسی، تنگی نفس، سرفه.

 بیماری‌های گوارشی، اسهال، استفراغ ، حالت تهوع و دردهای شکمی.

 آبریزش بینی، گلودرد، زخم گلو و خلط خونی.

 سردرد، قرمزی چشم ، آبریزش بینی و گلودرد.

 بیماری‌های قلبی عروقی، درد قفسه سینه.

 حساسیت و خارش پوستی .

عفونت ریه  (پنومونی)، سندرم تنفسی حاد شدید، نارسایی کلیه

چه کسانی بیشتر مستعد ابتلا هستند؟

شاغلین سالمند.

 شاغلین دارای بیماری زمینه‌ای مثل دیابت، بیماری های قلبی ، تنفسی .

افراد دچار نقص در سیستم ایمنی .

 افرادی که با گاز ها و بخارات التهاب آور تماس دارند .

شاغلین باردار.

گروه های شغلی که بیشتر در معرض مواجهه بیشتر با کروناویروس هستند

کارکنان خدمات بهداشتی.

 کارکنان کفن ودفن.

 شاغلین آزمایشگاهها.

 مسئولین فرودگاه وشرکتهای هوایی.

 شاغلینی که مرتب درمسافرت هستند به خصوص به مناطق آلوده.

توصیه های لازم جهت پیشگیری شاغلین از ابتلا

به طور مکرر و در هر زمان ممکن اقدام به شست و شوی کامل دست‌ها با آب وصابون کنید.

از تجمع وحضوردرمکان‌های شلوغ و پرتردد اجتناب کنید.

 از دست دادن و روبوسی کردن با افراد دارای علایم تنفسی(سرفه، عطسه و…) خودداری کنید.

دهان وبینی خودرا هنگام سرفه وعطسه بادستمال(ترجیحا) ویا قسمت بالای آستین بپوشانید.

فاصله حداقل دومتری را از افراد بیمار رعایت کنید

ازتماس دست آلوده به چشم، بینی ودهان خود بپرهیزید.

 از رهاکردن دستمال کاغذی‌های مصرف شده، درمحیط خودداری کنید.

 ازخوردن مواد غذایی نیم پز خودداری کنید.

 ازتماس باحیوانات اهلی/ وحشی خودداری کنید.

یک نظر بده

در حال حاضر امکان عضویت از طرف مدیریت محدود شده است