تصویر آلت

گروه مسکن پلاکینو

سهام ۲۰ متری چیتگر

طرح توانمندسازی کارکنان ارتش با واگذاری سهام ۲۰ متری چیتگر

 در این مقاله قصد داریم شما خوانندگان عزیز را با طرح جدید ارتش جمهوری اسلامی ایران در خصوص توانمندسازی کارکنان خدوم آن بیشتر آشنا کنیم.

توانمندسازی به عنوان یکی از ابزارهای سودمند ارتقا کیفی کارکنان و افزایش اثربخشی سازمانی تلقی می‌گردد.

تاریخچه:

در سنوات گذشته و به منظور کمک به معیشت کارکنان ارتش جمهوری اسلامی ایران،طرحی به عنوان طرح توانمند سازی کارکنان آجا به مرحله ی اجرا گذاشته شد.

این طرح شامل سهام های ۳۳ و ۶۳ متری شهرک چیتگر بود و همانگونه که در مقالات پیشین بیان گردید هر یک از کارکنان آجا می توانستند از این سهام ها به هر تعداد خریداری نمایند. این سهام ها در قالب یک دفترچه قرارداد به کارکنان عرضه گردید که نمونه ای از آنان نیز قبلا در همین سایت منتشر گردیده است.

نکته مهم و قابل توجه در این دفترچه قرارداد ها تاریخ سررسید آن‌ها می باشد. اهمیت سررسید قرارداد آن است که مبنای اولویت افراد بوده و دعوت جهت انتخاب واحد از روی همین اولویت بندی انجام می گردد.

شهرک چیتگر دارای پهنه های مختلفی می باشد و سهام های آن به دو صورت سهام پهنه A و سهام پهنه B عرضه گردیده اند. یعنی با سهام های پهنه A می توان در بلوک های آن پهنه و با سهام های ۳۳ و ۶۳ متری پهنه B در بلوک های این پهنه انتخاب واحد کرد.

سهام چیتگر:

یکی دیگر از نکات مهم در خصوص سهام های ۶۳ متری پهنه B توجه به نوع این سهام ها می باشد. سهام های ۶۳ متری پهنه B چیتگر دارای دو نوع عادی و ویژه می باشند.

در نوع عادی سهام های ۶۳ متری قیمت سهام به صورت عادی و بر مبنای متری ۱۷.۰۰۰.۰۰۰ ریال از سوی تعاونی محاسبه می‌گردد و در نوع ویژه این قیمت بر مبنای متری ۱۸.۰۰۰.۰۰۰ ریال می باشد.

غیر از تفاوت در قیمت این دو نوع سهام،تفاوت دیگر محاسبه قیمت مشاعات این دو نوع سهم نیز می باشد که به گفته ی تعاونی و بر اساس قرارداد ویژه این نوع سهم از پرداخت مشاعات معاف است.

لازم به ذکر است که سهام ۶۳ متری ویژه مخصوص آن دسته از اعضایی بوده است که در گذشته با ۳۳ متر سهام در پهنه A ثبت نام و بعد از فراخوان تعاونی قرارداد خود را از پهنه A به پهنه B تبدیل کرده اند. در این جا به جایی از ۱۷ متر هدیه رهبری استفاده و مابقی ۱۳ متر تا سقف ۳۰ متر را برابر قیمت کارشناسی آن روز و به صورت اقساط پرداخت نموده اند. به همین علت این سهان ها را ۶۳ متری ویژه می نامند. تعدادی از اعضا نیز وجود دارند که از همان ابتدا در پهنه B ثبت نام کرده اند که این سهام ها از همان ابتدا ۶۳ متری بوده و عادی می باشند.

سهام ۲۰ متری چیتگر:

در ادامه این طرح و درسال گذشته در راستای تکریم کارکنان دلاور آجا، بنیاد تعاون ارتش جمهوری اسلامی ایران با تدابیر فرماندهی محترم کل آجا­ “طرح توانمند سازی پروژه چیتگر”را دوباره آغاز کرد.

در مرحله اول از سلسله مراحل این طرح بزرگ کارکنان بالای ۲۵ سال سنوات که عضو طرح حکمت بودند، توانستند از این تسهیلات بهره‌مند گردند.

در این مرحله کلیه‌ی کارکنان عضو در طرح حکمت که سابقه خدمتشان تا تاریخ ۱۳۹۸/۶/۱ از ۲۵ سال عبور نموده و تاکنون از تسهیلات بتاجا بهره‌مند نگردیده بودند، توانستند در طرح توانمندسازی (خرید آسان ۲۰ متر مربع سهام به قیمت ۱۰۰ میلیون تومان در پروژه چیتگر) اقدام نمایند.

در این طرح کارکنان به شرط عدم استفاده از تسهیلات بتاجا، با واریز کمتر از ۳۰ درصد از مبلغ کل توانستند در طرح توانمندسازی مشارکت نموده و از ۷۰ میلیون تومان وام طرح حکمت خود استفاده نمایند.

همچنین لازم به توضیح است برای خرید ۲۰ متر سهام چیتگر، از مبلغ ۳۰ درصد گفته شده (معادل ۳۰ میلیون تومان)، باقی مانده‌ی پس انداز طرح حکمت(کد۶۲) کسر و متقاضی می‌بایست مابقی را ظرف مدت ۳ ماه یا به صورت یکجا به حساب پروژه واریز کنند. (لیکن امتیاز بندی بر مبنای نحوه‌ی واریز خواهد بود.)

 برای آگاهی از مبلغ پس‌انداز، کافی است متقاضی نگاهی به فیش حقوقی خود بیاندازد. مبلغ پس انداز طرح حکمت در فیش حقوقی ثبت گردیده‌است.

کلیه‌ی اعضا پس از واریز مبلغ ذکر شده (مابه التفاوت مبلغ ۳۰ میلیون تومان و پس انداز طرح حکمت) می‌بایست کپی فیش واریزی، کپی کارت ملی و کپی آخرین فیش حقوقی خود را دفتر صندوق تعاون بتاجا واقع در تهران، خیابان شریعتی، چهارراه قدوسی، خیابان قدوسی غربی، بعد از مسجد ستاد ارتش، پشت بانک حکمت ایرانیان ارسال نمایند و حتماً اصل فیش را تا زمان دعوتنامه انعقاد قرارداد نزد خود نگاه دارند.

در مرحله دوم از طرح خرید ۲۰ متر سهام چیتگر، کارکنانی که از تاریخ ۱۳۹۸/۱۰/۱به بعد متقاضی عضویت در طرح توانمندسازی پروژه چیتگر بوده و از تاریخ  1398/6/1 به بعد ۲۰ سال سنوات خدمتی را طی نموده بودند، توانستند در این طرح عضو گردند و از تسهیلات ۲۰ متر سهام چیتگر استفاده نمایند. البته این اعضاء می بایست تا تاریخ ۱/۶/۱۳۹۸ سابقه عضویت در طرح حکمت شان به عدد ۵ سال رسیده باشد. متقاضیان زیر ۵ سال سابقه کد ۶۲ در نوبت های بعدی دعوت خواهند شد.

افزایش سهام ۲۰ متری:

در ادامه و با توجه به استقبال کارکنان از این طرح، افزایش سهام‌های ۲۰ متری به ۵۰ متر در دستور کار بنیاد تعاون آجا قرارگرفت.

با این مصوبه، سهام دارانی که پیش از این صاحب ۲۰ متر سهام شده و اکنون خواهان افزایش سهام خود به صورت اقساطی بودند، می توانند از  ۵ متر تا ۳۰ متر مربع به شرح جدول زیر میزان متراژ سهام خود را افزایش دهند.

مرحله چهارم از طرح توانمندسازی کارکنان آجا با فرارسیدن ۲۹ فروردین سال­روز ارتش جمهوری اسلامی ایران و روز نیروی زمینی قهرمان و حلول ماه مبارک رمضان آغاز گردید.

به همین منظور برابر تدابیر صورت گرفته، کلیه‌­ی کارکنان عضو در طرح حکمت که سابقه خدمتشان تا تاریخ ۱۳۹۹/۱/۱ از ۱۵ سال عبور نموده و تا کنون از تسهیلات بتاجا بهره‌مند نشده‌اند و همچنین پنج سال سابقه عضویت در طرح حکمت را  دارا باشند می توانند از خرید ۲۰ متر سهام چیتگر بهره‌مند گردند و همچنین در صورت تمایل نسبت به افزایش آن تا سقف ۵۰ متر اقدام نمایند.

البته در حال حاضر تا تاریخ ۱۳۹۹/۴/۳۱امکان افزایش سهام امکان‌پذیر می‌باشد.

شایان ذکر است در صورت هرگونه سوال و یا خرید و فروش می توانید با کارشناسان ما در گروه مسکن پلاکینو تماس بگیرید.

یک نظر بده

در حال حاضر امکان عضویت از طرف مدیریت محدود شده است