جهت اطلاع از قیمت برج های شهرک چیتگر روی لینک کلیک کنید.

همچنین میتوانید جهت اطلاع دقیق از نحوه ی قیمت گذاری برج های هر پهنه و شرایط سرمایه گذاری در هر پهنه ی شهرک چیتگر روی لینک کلیک کنید.

شهرک مسکونی چیتگر

این شهرک در منطقه ۲۲ شهر تهران (ضلع غربی دریاچه زیبای چیتگر یا دریاچه مصنوعی شهدای خلیج فارس) در حال احداث است. شهرک چیتگر بزرگترین پروژه درحال ساخت بنیاد تعاون ارتش جمهوری اسلامی ایران می باشد که متشکل از ۲۰۰۰۰ واحد مسکونی می باشد. شهرک چیتگر در ۵ بخش یا پهنه ایجاد شده است که با حروف A و B و C و D و E نام گذاری شده است. لازم به ذکر است شهرک چیتگر، یکی از زیباترین و مدرن ترین شهرک های در حال ساخت کشور محسوب می شود.

در حال حاضر مراحل ساخت پهنه A در این شهرک به اتمام رسیده است و به ساکنین محترم تحویل داده شده است،‌ اما پهنه های B و C همچنان در حالا ساخت می باشند. برای پهنه های D و E هنوز اقدامی نشده است و تنها زمین خالی می باشند.

مقاله ی شهرک چیتگر و ۲۹ نکته ی کلی و مهم که توسط مجموعه پلاکینو تهیه شده را از دست ندید.

مشاهده ی واحد های فروشی در شهرک چیتگر با عضویت در کانال تلگرام پلاکینو!!!

موقعیت شهرک چیتگر

شهرک چیتگر-منطقه 22
دسترسی شهرک چیتگر -منطقه ۲۲

شهرک چیتگر در جنوب بزرگراه شهید خرازی (همت غرب) و در نزدیکی دامنه رشته کوه البرز واقع شده است.
همجواری با بزرگراه های حکیم و همت به عنوان دو شریان اصلی تهران، دسترسی آسان و روان از نقاط مختلف تهران به این شهرک را ممکن کرده است.
دو بزرگراه آزادگان و تهران- کرج نیز در نزدیکی شهرک چیتگر باعث شده است تا دسترسی شهروندان عزیز به فرودگاه مهرآباد، فرودگاه امام خمینی و کرج به راحتی و با سهولت انجام شود.
نزدیکی ایستگاه مترو ایران خودرو از خط مترو تهران-کرج به آن و وجود ۵ پایانه حمل و نقل درون شهری در منطقه ۲۲ از دیگر امکانات این منطقه جهت عبور و مرور شهروندان از شهرک چیتگر به دیگر نقاط تهران و بالعکس محسوب می شوند.

برخی از مراکز مهم اطراف شهرک چیتگر:

 • بازار بزرگ ایران (ایران مال) در ضلع شرقی به عنوان بزرگترین مجمتع تجاری- تفریحی خاورمیانه و کسب جایزه برترین مال در حال افتتاح (Most Anticipated Openning) در سال ۲۰۱۷ از RLI
 •  دریاچه مصنوعی چیتگر (شهدای خلیج فارس) در شرق آن به عنوان بزرگترین دریاچه مصنوعی خاورمیانه
 •  شهربازی در حال احداث هزار و یک شهر (تهران لند) در ضلع شمالی آن به عنوان بزرگترین شهربازی خاورمیانه
 •  باغ ملی گیاهشناسی در ضلع جنوبی شهرک چیتگر
 •  آبشار تهران در شمال شرق شهرک چیتگر
 •  مرکز تجاری -تفریحی بام لند واقع در حاشیه دریاچه چیتگر و محور چهارباغ
 •  پارک جنگلی چیتگر در جنوب شهرک

وجود هرکدام از این مراکز به تنهایی در هر منطقه ای موجب افزایش گردشگران و در نتیجه رشد و شهرت آن منطقه می شود.

توجه : اگر به دنبال کسب اطلاع دقیق تر و جالب تر از مراکز مهم (چه احداث شده و چه در حال احداث) مقاله ی نقشه ی شهرک چیتگر و مراکز اطراف آن را با کلیک روی لینک به شما پیشنهاد میکنیم.

منطقه 22-ایران مال-پارک چیتگر-پارک چنگی چیتگر
مراکز تفریحی شهرک چیتگر-منطقه ۲۲

معماری شهرک چیتگر

– اجرای ۴۰ متر فضای آزاد به ازای هر واحد مسکونی بدون در نظرگرفتن پارکینگ و انباری
– عدم تداخل مسیرهای سواره و پیاده
– استفاده حداکثر از نور و دید جهت واحدهای مسکونی و حداقل دید واحدها و ساختمان ها نسبت به یکدیگر
دیدگاه اصلی طراحی آپارتمان های مسکونی و نحوه استقرار آن ها، طبق الگوی کشیدگی شرقی و غربی به منظور برخورداری از حداکثر نور جنوب و دید و منظر شمال می باشد.
به منظور امنیت بیشتر کودکان و کنترل والدین بر کودکان یک فضای باز و سبز اختصاصی برای هر برج مسکونی پیش بینی شده است تا کودکان به دور از وسایل نقلیه بتوانند فعالیت کنند.

توجه : اگر قصد خرید یا اجاره دارید باید نکات معماری هر پهنه و پلان های هر برج  را بدانید پس با ما در شهرک چیتگر و نکات معماری و سازه ای با کلیک روی لینک همراه باشید.

بررسی سازه ای شهرک چیتگر

اسکلت برج ها در شهرک چیتگر از نوع اسکلت فلزی بوده و اتصالات از نوع پیچ و مهره می باشند.
به طور کلی برای ساخت سازه های مسکونی از دو نوع اسکلت فلزی و بتنی استفاده می کنند. به دلیل عدم رعایت مسائل فنی و ایمنی در اجرای اسکلت بتنی، اسکلت فلزی بهترین گزینه برای بنای ساختمان می باشد.
در ساختمان های اسکلت فلزی نیز چند نوع اتصال وجود دارد که رایج ترین آن ها اتصالات پیچ و مهره و اتصالات جوشی می باشد. بدلیل استفاده از ژنراتور دیزلی برای جوش اسکلت و سختی بسیار کار جوشکاری در ارتفاع، معمولا کیفیت جوش ها نسبتا پایین بوده و این مسئله به خصوص در هنگام زلزله خودنمایی میکند. به همین علت اتصالات پیچ و مهره در این زمینه از دقت بیشتری در ساخت سازه برخوردار است. همچنین لازم به ذکر است که مقاومت جوش در دمای بالا و آتش سوزی، کمتر از پیچ و مهره بوده و سازه به سرعت از محل اتصال می شکند، مشابه ساختمان پلاسکو

آب و هوای شهرک چیتگر

به لطف بهره مندی از جهت وزش باد که عموما از غرب تهران به شرق تهران است و همچنین وجود منابع جنگلی و سرسبز متعدد در منطقه ۲۲ از جمله پارک جنگلی چیتگر، پارک جنگلی لتمان کن، پارک جنگلی خرگوش دره، بوستان جوانمردان و باغ ملی گیاه شناسی، شهرک چیتگر آب و هوای بسیار مطلوب تری را نسبت به سایر مناطق تهران دارد.
علاوه بر این در به ازای هر فرد، حدود ۴۴ متر مربع فضای سبز در نظر گرفته شده است.

امکانات

 • نزدیک ترین ایستگاه های آتش نشانی به شهرک چیتگر
 •  ایستگاه ۳۰ واقع در پارك چیتگر
 •  ایستگاه ۴۵ (کیلومتر ۱۴ جاده مخصوص کرج)
 •  ایستگاه ۶۸ (شهرک باقری)
 •  ایستگاه ۶۹ – شهید قانع (شهرک راه آهن)
 •  ایستگاه ۷۶ – شهید کاظمی (پمپ گاز چیتگر)
 •  ایستگاه ۱۱۴ (دریاچه چیتگر)
 •  ایستگاه ۸۰ (شهرک دانشگاه شریف)
نزدیک ترین مراکز درمانی
 • بیمارستان فوق تخصصی تریتا
 •  درمانگاه کوثر
 • بیمارستان در حال احداث تات(بیمارستان بیماران سرطانی)
 • مرکز تخصصی در حال احداث مغز و اعصاب پروفسور سمیعی
 • درمانگاه در حال احداث شهرک چیتگر

سوال: آیا با وجود مناطق گردشگری بسیار در اطراف شهرک چیتگر و افتتاح آنها، عبور و مرور ساکنین دچار اخلال می شود؟

نکته اول اینکه مجموعه ایران مال (بازار ایران) دارای ۲۶ راه ورودی وسایل نقلیه به داخل مجموعه شامل پل، تونل، زیرگذر و روگذر با ظرفیت ۲۰۰۰۰ پارکینگ است و علاقه مندان میتوانند با انتخاب راه ورودی مناسب وارد هر طبقه ای از پارکینگ که علاقه دارند شوند. در نتیجه این مجموعه به هیچ عنوان بار ترافیکی ندارد.
نکته دوم اینکه راه های ورود به شهرک  به طور انحصاری از بزرگراه حکیم و همچنین به طور انحصاری از بزرگراه همت می باشد. البته از بزرگراه تهران-کرج و متروی ایران خودرو نیز می توان وارد بلوار ایران خودرو شد و به شهرک چیتگر دسترسی پیدا کرد. در نتیجه هیچ مسیر مشترکی با بازدیدکنندگان از دریاچه چیتگر ندارد.
این در حالی است که اکثر پروژه های اطراف دریاچه چیتگر به دلیل داشتن مسیر مشترک با آن در روز های تعطیل و آخر هفته ها در تردد وسایل نقلیه دچار مشکل میشوند.
بلوار پژوهش نیز مسیر ورودی دیگری به شهرک است که از بزرگراه های حکیم و همت به آن دسترسی اختصاصی دارد.

اگر دوست دارید در رابطه با برج ها و امکانات داخلی برج ها،نقشه های واحدها،تعداد طبقات برج ها و در رابطه با پهنه های A و B و C اطلاعات بیشتری داشته باشید مارو در محتوای بعدی دنبال کنید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و یا دریافت مشاوره رایگان کافیست با یکی از مشاوران ما تماس بگیرید.