در ادامه معرفی برج ها و مجتمع های مسکونی منطقه ۲۲ این بار به شهرک شهید خرازی (پروژه خرازی) می پردازیم.

۱- شهرک خرازی (پروژه خرازی) در کجا واقع شده است؟

شهرک خرازی در غرب دریاچه چیتگر و در ضلع غربی بیمارستان تات و همچنین ضلع غربی شهرک چیتگر می باشد.شهرک خرازی در جنوب بزرگراه همت و در شمال بزرگراه حکیم (همدانی) می باشد. در نتیجه همانند شهرک چیتگر دسترسی مناسبی به دو شریان اصلی بزرگراهی تهران را دارد. در این شهرک قبلا پادگانی به همین نام بوده است.

اگر بیشتر بخواهیم توضیح دهیم شهرک خرازی در منطقه وردآورد شمالی و در مجاورت آتی شهر می باشد.

۲- شهرک خرازی چند برج دارد و هر برج چند طبقه دارد؟

این شهرک دارای ۴۴ برج می باشد که با نمای سفید رنگ از دور کاملا هویدا هستند. برج ها بستگی به تیپ برج از ۲۵ تا ۳۲ طبقه را دارا می باشند. تعداد واحدهای مسکونی این شهرک برابر ۸۰۳۲ واحد می باشد.

۳- هر برج متعلق به کدام ارگان دولتی است؟

شهرک خرازی متعلق به ارگان سپاه پاسداران می باشد. اما ۵ تعاونی سپاه آن را می سازند:

الف) تعاونی مسکن و آماد و پشتیبانی که مسئولیت ساخت ۲۳۷۶ واحد را بر عهده دارد.

ب) تعاونی مسکن سپاه حضرت رسول (ص) که مسئولیت ساخت ۱۱۸۰ واحد را بر عهده دارد.

ج) تعاونی مسکن هوافضا که مسئولیت ساخت ۸۱۲ واحد را بر عهده دارد.

د) تعاونی مسکن نیروی زمینی که مسئولیت ساخت ۷۰۰ واحد را بر عهده دارد.

ه) تعاونی مسکن ستاد کل که مسئولیت ساخت ۴۶۴ واحد را بر عهده دارد.

تعاونی مسکن دیگر ارگان های سپاه در این پروژه زیر مجموعه این تعاونی ها می باشند. مانند تعاونی نیروی قدس ، بسیج ، بهداری و…

۴- نام شرکت سازنده شهرک خرازی چیست؟

مجری طرح بنیاد تعاون سپاه می باشد. اما از بین شرکت های سازنده در این شهرک ما دو شرکت پلی ران که پیمانکار بخش تاسیسات این شهرک می باشد و همچنین شرکت دیسمان را که مسئولیت نمای برج ها را بر عهده داشته است، می شناسیم. در رابطه با نمای شهرک خرازی پایین تر به آن اشاره کرده ایم.

۵- در هر طبقه پروژه خرازی چند واحد وجود دارد؟

تعداد واحد در هر طبقه بستگی به تیپ برج دارد. برای مثال اطلاعات تعدادی از تیپ برج ها به شرح ذیل است:

برج های تیپ D

تعداد طبقات : ۲۳ طبقه – شامل ۲ طبفه پارکینگ و ۱ طبقه همکف و ۲۰ طبقه مسکونی

تعداد کل واحدها در هر برج : ۱۲۰ واحد

تعداد واحد ها در هر طبقه : ۶ واحد

مساحت هر واحد بطور متوسط :  ۱۱۶ مترمربع

برج های تیپ A

تعداد طبقات : ۲۹ طبقه – شامل ۳ طبفه پارکینگ و ۱ طبقه همکف و ۲۵ طبقه مسکونی

تعداد کل واحدها در هر برج : ۱۵۰ واحد

تعداد واحد ها در هر طبقه : ۶ واحد

مساحت هر واحد بطور متوسط :  ۱۱۸ مترمربع

برج های تیپ B

تعداد طبقات : ۲۹ طبقه – شامل ۳ طبفه پارکینگ و ۱ طبقه همکف و ۲۵ طبقه مسکونی

تعداد کل واحدها در هر برج : ۲۰۰ واحد

تعداد واحد ها در هر طبقه : ۸ واحد

مساحت هر واحد بطور متوسط :  ۱۱۰ مترمربع

در عکس زیر میتوانید پلان یکی از برج ها را مشاهده کنید

پروژه خرازی-شهرک شهید خرازی-پروژه شهید خرازی

۶- متراژ واحد های پروژه خرازی از چند متر تا چند متر وجود دارد؟

متراژ واحدها از ۱۰۵ تا ۱۱۷ متغیر است و واحدها دو خواب می باشند و قرارداد ساخت براساس متری ۲.۶ میلیون تومان است.

۷- سال شروع به کار و پایان پروژه خرازی چه تاریخی می باشد؟

شهرک خرازی از سال ۱۳۹۲ شروع به ساخت کرده است و طبق اعلام سازنده زمان تحویل نیمه دوم سال ۹۷ بوده که متاسفانه همچنان تحویل نشده است.

۸- متریال نمای ساختمان چیست؟

نمای ساختمان از جنس GRC یا بتن الیافی است. بتن الیافی نوعی كامپوزیت متشكل از مصالح سیمان، ریزدانه، الیاف و مواد افزودنی می‌باشد. اختلاط صحیح این مواد و تولید كامپوزیتی با یكپارچگی و پیوستگی مناسب، امكان استفاده از بتن جهت سطوح مقاوم و پر انحنا را فراهم می‌سازد.

بتن الیافی امکان تولید قطعات با ابعاد بزرگ و با ضخامت کم در حدود ۱ سانتی متر را فراهم می آورد. از دید صنعتی، نماهای اجرا شده به روش‌های معمول و با استفاده از مصالح و روش‌های اجرای سنتی نه تنها پاسخگوی حجم بالای ساخت و سازهای بلند مرتبه و پیچیده نمی‌باشد، بلكه از نظر اقتصادی و ایمنی نیز توجیه پذیر نیست. لذا اقبال عمومی به استفاده از مصالح و تكنولوژی‌های نوین ساختمانی اجتناب ناپذیر است.

۹- کدام برج ها در پروژه خرازی از بقیه مرغوب تر است؟چرا؟

تعاونی آماد نسبت به دیگر تعاونی ها سریع تر عمل می کند و پیش بینی می شود که تحویل واحدهایش زودتر از دیگر تعاونی ها اتفاق بیفتد. در نتیجه برج های مربوط به این تعاونی از الباقی برج ها مرغوب تر هستند و آن هم فقط به خاطر تحویل زودتر و بنیه مالی بیشتر تعاونی است.وگرنه متریال و مصالح یکیست.

۱۰- ویوی برج های پروژه خرازی به چه جهاتی هستند؟

این برج ها ایرادی که دارند همین مبحث است که تعداد کمی از واحدهای آن ویوی خوبی دارند و برج ها فوق العاده نزدیک به هم و تودرتو ساخته شده اند.در کل واحدهای شمالی برج های شمالی و همچنین واحدهای جنوبی برج های جنوبی بهتر هستند و ویوی بهتری دارند.

۱۱- امکانات برج های پروژه خرازی چیست؟

در حال حاضر اطلاعی از ریز امکانات این برج ها در دسترس نیست. اما سرمایش و گرمایش مرکزی است و لابی و سیستم مانیتورینگ و الباقی امکانات برج های دیگر را دارند.

اسکلت برج های شهرک خرازی از نوع فلزی با اتصالات پیچ و مهره می باشد که همان طور که در مقالات قبلی توضیح دادیم اسکلت مناسب و مقاومی در برابر زلزله در کشور ما با توجه به مسائل اجرایی می باشد.

۱۲- خرید و فروش و نقل و انتقال امتیاز های واحدهای پروژه خرازی به چه صورتی است؟

اولا در رابطه با نقل و انتقال دو تعاونی آماد پشتیبانی و سپاه حضرت رسول نقل و انتقال در تعاونی را انجام می دهند که خرید و فروش در این دو تعاونی به صورت امتیازی است. بجز این دو تعاونی مابقی تعاونی ها نقل و انتقال را آزاد نکرده اند. البته می توان با استفاده از وکالت نامه و اقرارنامه که در مقالات قبلی توضیح دادیم امتیاز را خرید و فروش کرد.

برای تهیه واحد در پروژه خرازی شما می بایست یک حق امتیاز را از یکی از اعضای تعاونی های فوق تهیه نمایید به علاوه اینکه واریزی آن را نیز تا به این تاریخ بپردازید تا واریزی وی به روز شود. واریزی تعاونی ها تا انتهای نیمه اول سال ۹۷ حدود ۱۵۰ تا ۲۵۰ میلیون است و اقساط نیز هر ۳ ماه ۱۰ میلیون تومان می باشد. اما آن چه که ما می شنویم صحبت از دریافت مبلغ مجدد از اعضای پروژه می باشد.

انتخاب واحد در پروژه خرازی سپاه چگونه است؟

انتخاب طبقه و واحد در پروژه خرازی بستگی به امتیاز نهایی صاحب امتیاز در خوش حسابی در واریزی ها و پرداخت ها و یا پرداخت های زودتر از موعد دارد هرچه امتیاز بالاتر باشد واحد در طبقه بالاتری ارائه خواهد شد.

همچنین برای استعلام واحد خود در پروژه خرازی می توان از تعاونی مسکن سپاه در خصوص مالکیت امتیاز نیز استعلام گرفت.

شما میتوانید جهت کسب مشاوره در امر خرید و سرمایه گذاری با مجموعه پلاکینو در” تماس” باشید. شما میتوانید به “صفحه ی تماس با ما” مراجعه بفرمایید.