در مقاله ی قبلی که در مورد پهنهa شهرک چیتگر بود به بررسی چند مورد از اطلاعات پهنهa پرداختیم.اکنون در این مقاله به ادامه ی آن میپردازیم.

جهت اطلاع از واحد های فروشی در کانال تلگرام پلاکینو عضو شوید.روی لینک کلیک کنید.

قیمت برج های چیتگر!!! روی لینک کلیک کنید.

پهنهa شهرک چیتگر

۱۵- کدام برج ها در پهنهa به صورت آزاد فروش بوده اند؟

در پهنهa  شهرک چیتگر برج های پامچال ۵ و ۶ و همچنین برج های ارکیده ۱۰ و ۱۱ برج های آزاد فروش هستند.

پهنهa شهرک چیتگر-برج پامچال
پهنه a-شهرک چیتگر

منظور از آزاد فروش این است که واحدها با سهام رزرو یا پر نشده و به صورت آزاد با نرخ مصوبی که شرکت بتاجا تصویب کرده در زمان قبل واحدها به مردم فروخته شده است.

از این موضوع میتوان نتیجه گیری داشت که:

اولا در برج های آزاد فروش غالب اکثریت افراد مردم عادی جامعه هستند نه کارمندان ارتش.چون در برج های دیگر کارمندان ارتش واحدها را با سهام پر کرده اند ولی در این برج ها به این صورت نبوده است.

ثانیا در این برج ها واحدها با نقاشی و شیر آلات و فن کویل ها تحویل میشود ولی در برج هایی که به صورت سهامی بوده یا هستند شرکت فقط چاردیواری را تحویل میدهد و واحدها خام و بدون نقاشی و شیرآلات و فن کویل و بقیه موارد هست.

۱۶- امکانات رفاهی برج ها در پهنهa:

 • آنتن و ماهواره مرکزی با قابلیت دریافت کلیه شبکه های داخلی و خارجی
 • هلی پد به جهت امداد و نجات در بالای برج ها
 • سالن ورزشی
 • سالن اجتماعات
 • تلفن داخلی به جهت ارتباط با لابی من و همسایه ها
 • ۴ لاین آسانسور
 • چیلر مرکزی
 • برق اضطراری
 • سیستم اعلام حریق
 • لابی من ۲۴ ساعته
 • محل قرارگیری دو عکس لابی برج ها(قاب ۸ و قاب ۷ و قاب ۶)
 • سیستم مانیتورینگ و دوربین مداربسته
 • دستگاه خودپرداز ATM در پایین ساختمان
 • نگهبان پارکینگ ۲۴ ساعته برای کنترل ورودی و خروجی اتومبیل ها
 • ۳ طبقه پارکینگ وانباری
 • برای ایجاد محیط مناسب و تعاملات همسایگی در شهرک چیتگر، برای هر برج یک فضای سبز اختصاصی پیش بینی شده است.

پهنه a-شهرک چیتگر-برج های پامچال

پهنهa شهرک چیتگر-برج پامچال
پهنه a-شهرک چیتگر-برج پامچال

۱۷- منظور از واحد های ویو ابدی چیست و این واحدها در پهنهa کدامند؟

واحدهای ویو ابدی به واحدهایی گفته میشود که در آینده هیچ سازه ای مزاحم آن ها نخواهد بود و ویو زیبای آن ها دایمی است.گاها در واحدهای ویو ابدی شما میتوانید پرده نیز نصب نکنید.چون داخل واحد شما معلوم نمیباشد.
به طور کلی در پهنهa در برج های پامچال۵و۴و همچنین ارکیده۵و۶و۱۰و۱۱ واحدهای رو به جنوب ویو ابدی هستند.زیرا در ضلع جنوبی پهنهa  اتوبان همدانی(حکیم) قراردارد و طبیعتا در اتوبان سازه ای نخواهند ساخت و این واحدها پارک چیتگر و اتوبان و در برخی واحدها دریاچه را میبینند.

پهنهa شهرک چیتگر

در پامچال ۳ نیز برخی واحدها ویوی غربی دارند که آن ها نیز ویو ابدی محسوب می شوند که باغ گیاهشناسی و اتوبان حکیم را می بینند.

۱۸- رتبه بندی برج ها در پهنهa از منظر تیم پلاکینو

 • برترین برج از نظر تعداد واحد کمتر: برج پامچال ۴ پهنهa
 • برترین برج ها از نظر ویو:ارکیده ۱۰ و ارکیده ۱۱ و پامچال ۴ و پامچال ۵ و ارکیده ۵ و ارکیده ۶ پهنهa به علت داشتن ویوی زیبای جنگل چیتگر در ضلع جنوبی
 • برترین برج ها از نظر ارتفااع و ویویی بی نظیر:ارکیده ۱۰ و ۱۱

۱۹- نکات معماری و سازه ای در پهنهa شهرک چیتگر چیست؟

از نظر معماری واحد های پهنهa خیلی خوش نقشه نیستند.اما خبر خوب اینکه سیستم دیوارها و پارتیشن ها به صورت پانل های کناف پیش ساخته بوده واین خود باعث مزایای زیر میشود:

مزایای کناف:

 1.  مقاومت  سیستم ساخت و ساز خشک و به طور کلی ” کناف ”  در برابر زلزله : به علت سبكی و همچنین انعطاف پذیری بسیار بالا ی پیش بینی شده در آیین نامه همچنین مهندسین سازه در طراحی لرزه ای ساختمان ، به این نکته واقفند که ضریب نیروی زلزله در جایی که میانقاب ها از خود مقاومت نشان می دهند افزایش میابد ، اما در سیستم دیوار  کناف ، میانقاب ها از خود مقاومتی نداشته و باعث سختی کاذب سازه نمی شوند .
 2.  ایمنی سیستم کناف  : بدلیل اتصالات مناسب و مطمئن . در دیوارها و سقف های کاذب کناف معمولا اتصالات به صورت پیچی و مطابق ضوابط و آیین نامه های مدون انجام میشود ، همچنین اتصالات زیرسازی  کناف  به سقف اصلی یا سازه ، بی نیاز به جوشکاری بوده و با ( میخ و چاشنی ) به موضع مورد نظر ، اتصال میابد.
 3.  افزایش سطح مفید زیر بنا در سیستم دیوار های کناف نسبت به سیستم های مشابه : به دلیل كاهش اشغال فضاتوسط دیوارها و پارتیشن های کناف ، این امکان وجود دارد که فضای مفید داخل واحد های ساختمانی ، کمتر صرف حجم دیوارها شود.
 4.  عایق حرارتی مناسب : در صورت استفاده از عایق پشم سنگ در فضای خالی بین پانل های کناف به هیچ عنوان صدایی منتقل نمی شود.
 5. عایق صوتی مناسب کناف : در صورت استفاده از عایق پشم سنگ در فضای خالی بین پانل های کناف به هیچ عنوان صدایی از واحدی به واحد دیگر منتقل نمی شود.
 6.  کناف در برابرآتش سوزی  مقاوم است : پانل های مدل FR کناف که اصطلاحا به آن ها پانل های مقاوم در برابر حریق گویند و رنگ آن ها صورتی است،کاملا در برابر حریق عایق هستند و آتش به هیچ عنوان از واحدی به واحد دیگر منتقل نمی شود.از این مدل پانل ها در فضای آشپزخانه،راه پله های برج و فضای داخلی دیواره چاله آسانسور استفاده می کنند. علاوه بر این پشم سنگ که عموما در فضای خالی بین پانل های کناف استفاده می شود،عایقی فوق العاده در برابر حریق می باشد.
  ویدیو زیر از پشم سنگ است که مقاومت آن در برابر آتش سوزی و انتقال آتش را به واحد های کناری را نشان میدهد. این ویدیو را میتوانید در کانال آپارات پلاکینو نیز مشاهده کنید.
 7.  مقامت در برابر رطوبت کناف : پانل های مدل MR کناف به طور کامل در برابر رطوبت عایق هستند. این پانل ها عموما به رنگ سبز هستند. از این پانل ها عموما در فضای حمام و سرویس بهداشتی استفاده می شود.
 8.  کناف قابلیت اجرا ، در كف تمام شده را دارد : بر خلاف پارتیشن های سنتی و مصالح بنایی و کلیه پارتیشن های با ملات  ، پارتیشن های کناف پس از کف سازی ، حتی بر روی سرامیک و سنگ (بدون تخریب ) قابل اجرا می باشند از این رو بهترین گزینه جهت عملیات باز سازی ساختمانی می باشند.
 9.  قابلیت عبور راحت تاسیسات از فضای مابین دیوار های  کناف بدون نیاز به هیچ گونه تخریب،شیار زنی ، پیکور کاری و …
 10.  ترمیم پذیری آسان کناف نسبت به سایر سیستم های ساختمانی : با گذشت زمان از عمر ساختمان ، هر از گاهی ایجاد تخریب های موضعی جهت دسترسی به تاسیسات دارای عیب و  ترمیم آن اجتناب ناپذیر خواهد بود که این امر به راحتی با کناف محقق میگردد.
 11.  سازه ای کاملا سبک و در نتیجه مقاوم در برابر لرزش و زلزله(به این نکته توجه داشته باشید که نیروی زلزله از فرمول نیوتن که حاصل ضرب جرم در شتاب هست محاسبه میشود و هر چه سازه سبکتر باشد نیرو زلزله ی کمتری به آن وارد می شود)
 12.  به دلیل استفاده از سیستم کناف،هر طور که دوست دارید واحد خود را از نظر نقشه تغییر دهید و هیچ ممانعتی از نظر قوانین شهرداری ندارد.چون این دیوار ها فوق سبک بوده و وزنی ندارند که بخواهیم نگرانی بابت جابه جایی بار وارده به سقف را داشته باشیم.

معایب کناف:

 • مقاوم نبودن آن در برابر ضربات سنگین
 • پیچیدن صدای باد در داخل آن ها در صورت وقوع طوفان
 • عدم امکان استفاده از پیچ و رول پلاک برای دیوارها

۲۰-  تفاوت های معماری و مصالح در برج های ارکیده ۲ و ۳ و ۴ و ۵ و ۶ و ۷ و ۱۰ و ۱۱ و پامچال ۷ و ۸ و ۹ و ۱۰ پهنهa با الباقی برج ها چیست؟

تیغه بندی ها و دیوارها در این برج ها به صورت بلوک سیمانی می باشد.این در صورتیست که در برج های دیگر دیوارها به صورت دیوارهای پیش ساخته کناف می باشد.

تفاوت دیگر بین این برج ها و سایر برج ها در نمای ساختمان ها می باشد.در برج های فوق الذکر نما سیمانی است ولی در الباقی برج ها نمای ساختمان به صورت سرامیک پرسلان می باشد.

نکته: در برج های پهنهa به دلیل تغییرات چند باره نقشه های معماری،گاها ستون در وسط واحد دیده می شود که این موضوع باب میل خریداران نیست. در نتیجه به این مسائل در هنگام خرید توجه نمایید.

۲۱- دسترسی های وسایل نقلیه برای پهنهa کدامند؟

پهنهa  با قابلیت دسترسی بی نظیر به آزاد راه تهران – کرج، بزرگراه تهران شمال، بزرگراه شهید همت، بزرگراه شهید حکیم، بلوار ایران خودرو و بلوار پژوهش تقریبا از ترافیک و سر و صدا و آلودگی صوتی شهری به دور است.

جهت اطلاع یافتن در مورد پهنه B روی لینک کلیک کنید و مطلب “پهنه B شهرک چیتگر را بخوانید.

اطلاعات دقیق تر از برج های پامچال و ارکیده روی عناوین زیر کلیک کنید.

برج های پامچال

برج های ارکیده

جهت خرید اپارتمان چیتگر در پهنهa به املاک پلاکینو مراجعه فرمایید.