رنگ سال ۲۰۱۹، شش انتخاب شگفت انگیز بر اساس شخصیت شما

رنگ سال ۲۰۱۹، شش انتخاب شگفت انگیز بر اساس شخصیت شما

رنگ سال 2019

اگر از من بپرسید سال جدید از چه رنگ هایی برای خانه ام می خواهم استفاده کنم، باید بگویم جهت انتخاب رنگ باید به شخصیت خود و مهم تر از آن، فضا رجوع کنیم! بله، شاید از نظر شما این حرف عجیبی باشد و تا به حال همچین چیزی نشنیده باشید. اما باید بگویم این بحثی است تازه در بین طراحان و هنرمندان، که به ما یاد می دهد رنگ و روح فضا در گروی شخصیت و احساس درونی ماست. بنابراین جهت انتخاب رنگ باید قبل از هر چیز به خودمان و سلایق خود بنگریم و بعد دست به چنین کاری بزنیم. نکته ی قابل توجه این است که این حرکت می تواند باعث شود از این به بعد چیزی تحت عنوان رنگ سال وجود نخواهد داشت ! این بدین معنی است که هرکدام از ما به جای طراحان و کارشناسان می توانیم برای خود تصمیم گرفته و بهترین رنگ سال ۲۰۱۹ را انتخاب کنیم.

رنگ سال 2019

برای عاشقان رنگ های پاستلی!

به این پالت رنگ نگاه کنید! چه چیزی هیجان انگیزتر از استفاده این رنگ ها در محیط شما؟ دوست داشتنی، جسورانه و در عین حال مناسب برای هر فضایی. در تفسیر این رنگ ها از دو لغت معنوی و انرژی بخش استفاده شده است.

رنگ سال 2019

در تصویر اول برای استفاده درست از چنین ترکیب رنگی در فضای نشیمن، از رنگ یاسی برای دیوارها، مبلمانی با تناژی از طوسی تیره و خردلی و تابلوهایی با زمینه ی آبی استفاده شده است. یک تعادل عالی در ترکیب بندی و تناسبات بصری!

در نمونه ی بعدی، به دلیل انتخاب رنگ تیره جهت زینت بخشیدن به دیوارها، از رنگ سفید برای باقی عناصر استفاده شده است. این یک روش اصولی برای دکوراسیون داخلی است. در حقیقت هنگامی که از یک رنگ تیره برای دیوار استفاده می کنید، جهت جلوگیری از سنگین شدن فضا و ایجاد نوعی اغتشاش بصری، باید از رنگ های خنثی مثل سفید استفاده کنید. می توان گفت رنگ سفید بهترین مکمل برای تعادل بخشیدن به فضای شماست. در تصویر بالا نیز، در کنار استفاده از پارکت چوبی و رنگ آبی برای تابلوها، از رنگ سفید حداکثر استفاده در مبلمان و نیز زمینه ی تابلوها شده است.

رنگ سال 2019

رنگ یاسی روشن محبوب ترین رنگ در این پالت و رنگ سال ۲۰۱۸ است. رنگی است بسیار دوست داشتنی و در عین حال مکمل! می توانید این رنگ را با بسیاری از رنگ ها هماهنگ کرده و فضایی بی نظیر خلق کنید. شاید تا به حال به استفاده از این رنگ فکر نکرده بودید. اما این تصویر یک نمونه ی خوب برای تشویق شما و ایجاد اشتیاق بیش تر جهت انتخاب چنین رنگی است. به رنگ های خنثی مورد استفاده در کنار رنگ یاسی دقت کنید.

رنگ سال 2019

این اتاقی است که دوست داران پاستیل عاشق آن خواهند شد! دکوراسیون یک اتاق اداری با چنین رنگ هایی شجاعت و در عین حال مهارت بسیار زیادی می طلبد. درست است که ریسک پذیری همیشه شما را خوشحال نخواهد کرد، اما در مواردی نظیر این عکس به نتیجه ای خواهید رسید که فضای شما را منحصر به فرد خواهد کرد. در حقیقت این یک نمونه ی خوب برای یک دکوراسیون کم هزینه و در عین حال خاص است. تنها با استفاده از رنگ های این پالت به روش چند ضلعی های نامنظم به یک طراحی خاص دست یافته است.

رنگ هایی برای برای افراد آزاد و عاشق سفر!

این پالت رنگی با طیفی از رنگ های گرم و خاکی، در کنار رنگی از آبی، یادآور روزهای تابستان و شن های ساحلی است. در واقع قرارگیری رنگ آبی در کنار این طیف قهوه ای، فضا را از بی روحی درآورده و ترکیبی خلاقانه تر می آفریند.

رنگ سال 2019

در تصویر اول در کنار دیوار آبی تیره، از مبل و کفسازی سفید و نیز فرشی کرم رنگ استفاده شده است. می توان گفت که نکته ی اصلی در میزان درست و متعادل از رنگ هاست! کوزه های به کار رفته نیز بسیار هوشمندانه انتخاب شده اند. سفید با تاچ هایی از کرم و خاکی. این نشان می دهد کوچک ترین عناصر مورد استفاده شما باید هدفمند و در جهت ارتقا طراحی شما انتخاب شوند.

نقاشی پشت تخت این نمونه به شما نشان می دهد که به کارگیری رنگ آبی در کنار این رنگ ها چقدر می تواند نتیجه ی مثبتی در بر داشته باشد. به رنگ ملحفه و کوسن ها نگاه کنید! حتی انتخاب این موارد نیز با وسواس زیادی انجام شده است.

رنگ سال 2019

یک نمونه ی دیگر که نشان می دهد انتخاب این پالت چقدر برای دکوراسیون منزل می تواند انتخاب درستی باشد. به رنگ ها و ترکیبشان دقت کنید. این پالت رنگ، منزل شما را گرم تر و صمیمی تر نشان خواهد داد. مخصوصا در فصل زمستان با یک شومینه ی روشن!

نکته ی مهم جهت رسیدن به نتیجه ای ایده آل، توجه به جزییات است. جزییاتی که شاید به نظرتان بی اهمیت و کوچک به نظر برسد ولی همه ی این موارد روی هم یک کلیتی خلق خواهند کرد که آن روح حاکم بر فضای شما را شکل می دهد. در تصویر بالا همان طور که مشاهده می کنید، طراح آن حتی به رنگ گیاه موجود در گلدان فکر کرده و تمامی عناصر، حتی قاب عکس ها در جهت هماهنگی بهتر با رنگ بندی کلی فضا انتخاب شده اند.

رنگ سال 2019

رنگ سال ۲۰۱۹ برای افراد اهل مطالعه و تماشای فیلم!

رنگ های موجود در این پالت بیش تر به بافت های فرسوده و منازل قدیمی شباهت دارد. پالتی که بوی تاریخ می دهد!

همانند تصویر اول، ترکیب این رنگ ها با استایل مدرن می تواند یک نتیجه ی متعادل و هماهنگ با انواع سلیقه ها را شامل شود.

رنگ سال 2019

در این نمونه نیز با وجود استفاده از لوستر مدرن، کاملا حس سنتی فضا به شما القا می شود. شما هم یاد یک فضای قدیمی که به زور جدید شده می افتید؟

رنگ سال 2019

گاهی اوقات یک طراحی درست می تواند شما را از اشتباه در بیاورد. به این تصویر نگاه کنید! یک سبک کاملا مدرن با این رنگ ها نتیجه ی خارق العاده ای را پدید آورده است. خاص و منحصر به فرد!

اگر به رنگ تیره علاقه دارید می توانید از این عکس الهام بگیرید. با انتخاب المان های سنتی در کنار رنگ تیره، می توانید استایل سنتی بودن را در طراحی غالب کنید.

رنگ سال 2019

رنگ هایی برای آدم های ریسک پذیر!

منظور آن دسته از آدم هایی است که اهل ریسک و استفاده از رنگ های متفاوت و شجاعانه در کنار هم هستند. آن دسته از آدم هایی که وقتی لباس می پوشند سرتاسر رنگی هستند و ست اهمیت نمی دهند.

این مورد را به خوبی در رنگ های به کار رفته در این اتاق خواب به خوبی می توانید درک کنید!

رنگ سال 2019

این تصویر از نظر خیلی ها شلوغ و بدون هیچ فکری است. اما بعضی ها هستند که عاشق زندگی در چنین فضایی هستند. شما برای افراد طراحی می کنید نه برای عکسی شیک در مجله! پس مهم ترین نکته خواسته های افرادی است که می خواهند در چنین جایی زندگی کنند.

رنگ سال برای دوست دارن تم های گل گلی و شاد !

به این پالت بنگرید! رنگ های خنثی و کاربردی در مقابل رنگ های تند! استفاد از چنین پالتی مختص افرادی است که از یک محیط تکراری خسته شده اند و علاقه به خلق محیطی متفاوت دارند و در عین حال افرادی هستند که از مرسومات و استاندارد ها فراری نیستند!

نمونه ی واضح این پالت را در این تصویر مشاهده می کنید! یک محیط اداری، با رنگ دیواری کاملا منحصر به فرد! رنگی که شاید برای فضای اداری به ندرت استفاده شود. رنگ مبلمان و کف رنگی است مرسوم، اما انتخاب چنین رنگی برای دیوار نوعی سنت شکنی برای چنین کاربری هایی است.

رنگ سال 2019

همان طور که می بینید اگر این پالت به درستی استفاده شود برای محیط منزل گزینه ی متفاوت و هم چنین دوست داشتنی خواهد بود. سبک و استایل مبلمان انتخابی تان در کنار انتخاب چنین پالتی بسیار مهم است.

رنگ هایی برای طرفداران سنت و مدرنیته!

در واقع خالق این پالت رنگی هر چیزی که از گذشته مرسوم بوده و الهامی از زمان قدیم است را به زبان جدید مدرن ترجمه کرده است! از کرم تا زرشکی و طوسی تیره را در این پالت مشاهده می کنید!

رنگ سال 2019

یک نقاشی به سبک جدید با پالتی به صورت قدیم-جدید! می دانید نکته ی مهم نحوه ی به کار گیری از این رنگ هاست. که چگونه، کجا و به چه میزان قرار است ازآن ها استفاده کنید. اگر مهارت کافی در این کار ندارید بهتان پیشنهاد می کنم با یک طراح داخلی مشورت کنید.

اگر فضای داخلی تان سنتی است، این پالت رنگی بهترین گزینه برای رنگ سال ۲۰۱۹ شماست. پالتی هماهنگ با معماری سنتی، در عین حال با حال و هوایی مدرن! در نمونه آورده شده نیز طراح به دلیل وجود المان های معماری سنتی با انتخاب چنین پالتی سعی در خلق فضایی هماهنگ به معماری آن و در عین حال مدرن کرده است.