کابینت شیشه ای مدرن، علاوه بر زیبایی کارآمد هم هست

کابینت شیشه ای مدرن، علاوه بر زیبایی کارآمد هم هست

کابینت

یکی از پرطرفدارترین ترفندهای این چند سال اخیر استفاده از کابینت با در شیشه ای است. استفاده از کابینت یا قفسه های باز، به جز آن که فضا را دلبازتر و روشن تر می کند، باعث نمایش ظروف شما و به نوعی زینت بخشیدن به محیط آشپزخانه تان شده و نوعی حس سبکی و خلوتی به محیطتان می دهد. اما از طرف دیگر ، نشستن گرد و خاک بر روی ظروف یک معضل برایتان به حساب خواهد آمد. این مشکلی است بزرگ، زیرا هربار برای استفاده از آن ظروف باید آن ها را شسته و خشک کنید.

کابینت شیشه ای مدرن

اگر از ایده ی به کارگیری از کابینت های باز استقبال کرده، اما مشکل گرد و خاک آن برایتان ناخشایند است، یک راه بهتری نیز وجود دارد. استفاده از درهای شیشه ای برای کابینت. به شما اطمینان خاطر خواهیم داد استفاده از این گونه کابینت ها ظاهری خوب و دلباز به آشپزخانه تان خواهد داد. البته باید ذکر کنم که این یک مد جدید نیست. استفاده از کابینت های در شیشه ای در نمونه های سنتی نیز زیاد به کار می رفته است. در این مطلب از ihome با شما هستیم با بررسی کابینت شیشه ای مدرن ، مدل ها و مزیت های آن. بنابراین این مطلب را از دست ندهید!

کابینت شیشه ای مدرن

نمایش عناصر داخلی کابینت ها

یکی از جنبه های قابل بررسی این کابینت ها این است که ممکن است کمی ظاهر آشفته به آشپزخانه تان بدهد. بنابراین در انتخاب ظروفی که قرار است در این گونه کابینت ها به کار برید دقت کنید. هم خوانی و هماهنگی ظروف به کار رفته از لحاظ شکل و رنگ، در ایجاد نتیجه ای بهتر، شما را یاری خواهد رساند. البته این بدان معنا نیست که این کابینت ها جنبه ی دکوری دارند؛ بلکه رعایت قرار دادن ظروف مناسب از لحاظ بصری فضای بهتری را خلق خواهد کرد. از جمله نکات حائز اهمیت، انتخاب نوع کابینت ها، توجه به رنگ و نوع شیشه انتخابی است. از طرفی رنگ و چیدمان کلی فضا نیز در تصمیم گیری شما نقش مهمی ایفا می کند.

کابینت شیشه ای مدرن

دسترسی راحت تر به لوازم و وسایل

بسیاری از خانه های قدیمی معمولا در کنار به کار گیری درهای شیشه ای از کابینت های شیشه ای نیز بهره برده اند. این ترکیب یک هماهنگی بی نظیر در فضای منزل به وجود می آورد. کابینت های در شیشه ای علاوه بر این که مانع نشستن گرد و خاک بر ظروف می شود، با وجود شفافیت باعث در دسترس بودن و جلوی دید بودن ظروف می شود. به جز این مورد به کارگیری عناصر شیشه ای شما را به یک ترکیب بی‌نظیر خواهد رساند. به عنوان مثال استفاده از گلدان شیشه ای، با گل هایی به رنگ های مکمل فضا می تواند شما را به خواسته تان برساند. به جز این مهم، استفاده از دکوری های شیشه ای، به تعداد کم و محدود که مانع وقفه انداختن در فعالیت و اشغال فضا نشود، راه دیگری است برای رساندن شما به فضایی ایده آل.

کابینت شیشه ای مدرن

کمک به روشنایی بیشتر فضا از طریق بازتاب نور

در تصویر بالا، قرار گیری کابینت های شیشه ای بالای گاز علاوه بر بزرگ و پرنور جلوه دادن محیط، فضایی جهت خلق آثار هنری به وجود آورده است. در واقع عدم بسته بودن فضا، به ایجاد فضای خالی و مهیا، جهت نوآوری و به کارگیری آثار هنری کمک می کند. البته توجه داشته باشید در به کارگیری آثارهنری زیاده روی نکنید! این امر تنها جهت تلطیف فضا و خلق محیطی دوست داشتنی تر است. در آشپزخانه های کوچک به طور معمول، داشتن کابینت و فضای بیش تر در اولویت است تا نصب و یا بهره بری از آثار هنری. اگر می توانید یک بخش هرچند کوچک برای این امر در آشپزخانه تان اختصاص دهید.

کابینت شیشه ای مدرن

ایجاد نظم در فضای آشپزخانه

در این مثال با یک ترکیب موفق از کابینت های شیشه ای و سنتی در کنار هم مواجه هستیم. به نحوه ی قرارگیری ظروف در کابینت های شیشه ای دقت کنید. دسته بندی و نظم درست، رنگ و شکل آن ها مواردی است که شما نیز باید در چیدمان کابینت خود رعایت کنید. ترکیب رنگ کابینت ها و آشپزخانه نیز در جلوه ی بصری فضا نقش اساسی ایفا می کنند. از طرفی ترکیب کابینت های شیشه ای با کابینت های سنتی جهت متعادل کردن فضا اگر به درستی گزینش شود، انتخاب موفقی خواهد بود.

کابینت شیشه ای مدرن

ایجاد فضایی متفاوت با کمک کابینت شیشه ای مدرن

این نمونه نیز مثال دیگری است از همخوانی مدل های سنتی و کابینت شیشه ای مدرن در کنار هم. در این تصویر همان گونه که مشاهده می کنید پروفیل های به کار رفته بر شیشه ی کابینت جنبه ی سنتی بیش تری به فضا می دهد. از طرفی ستون آجری موجود سبب تکمیل هماهنگی و دکوراسیون صحیح فضا شده است. بنابراین ترکیب کلی فضا نکته مهم و اساسی است که جهت موفقیت دکوراسیون، رعایت آن از الزامات است. می توان این چنین نتیجه گرفت که نوع و رنگ شیشه باید در جهت طراحی کلی فضا و در هماهنگی با آن باشد.

کابینت شیشه ای مدرن

در مثال بالا شاهد به کارگیری تنها دو کابینت شیشه ای هستیم. با وجود تعداد کم آن ها، اما هم چنان می توان تاثیر آن را در سبک کردن فضا حس کرد. آشپزخانه ها معمولا فضاهای شلوغ و پر رفت و آمدی هستند که سبک و دلباز کردن فضای آن ها همیشه کار ساده ای نیست. اما شما می توانید به وسیله ی همین ایده ی ساده فضای خود را خلوت تر جلوه دهید. وجود پنجره به تعداد بیش تر در کنار ایده ی کابینت های شیشه ای نیز می تواند این تاثیر را چند برابر کند.

کابینت شیشه ای مدرن

کابینت شیشه ای مدرن در آشپزخانه ای مدرن!

این تصویر یکی از نمونه های محبوب من است! یک آشپزخانه ی مدرن با یک شیشه ی بسیار مدرن! شیشه ی نیمه شفاف انتخابی یک مزیت بسیار مهم دارد: حفظ محرمیت در عین نمایش اشیا! به نحوه ی چیدمان و هماهنگی اشیا دقت کنید. نیمه شفاف بودن شیشه باعث این نشده است که دسته بندی و چیدمان ظروف به کناری گذاشته شود. بنابراین می توان گفت نحوه چینش و دسته بندی ظروف در معرض دید، همواره جزئی از موارد حیاتی است که باید رعایت شود. همان طور که در تصویر مشاهده می کنید المان های به کار رفته در آشپزخانه همگی چاشنی ای از یک ترکیب مدرن هستند. علاوه بر استایل و فرمشان، ترکیب رنگ به کار رفته در کنار شیشه نیز بسیار جسورانه است.