در این مقاله قصد داریم برای آشنایی شما سرمایه گذاران و متقاضیان آپارتمان، به تشریح پروژه شهرک خرازی در منطقه ۲۲ تهران بپردازیم.

خلاصه شهرک شهید خرازی :

موقعیت : منطقه ۲۲ ، انتهای اتوبان خرازی

دسترسی :اتوبان حکیم – اتوبان خرازی- اتوبان تهران کرج

سازمان سازنده : سپاه

تعداد بلوک و طبقات : ۴۴ بلوک – از ۲۵ طبقه تا ۳۴ طبقه

نحوه‌ی معامله : توضیحات در متن!

********************************

پروژه شهرک شهید خرازی

شهرک شهید خرازی در منطقه ۲۲ تهران و در انتهای بزرگراه شهید خرازی (امتداد بزرگراه شهید همت) و در مجاورت آن قرارگرفته است. این شهرک توسط بنیاد تعاون سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران ساخته و در اختیار سایر تعاونی‌های سپاه قرار داده شده است و برابر قرارداد تعاونی در نیمه دوم سال ۹۸ به اعضاء تحویل می‌گردد.

اطلاعات کلی پروژه خرازی :

پروژه خرازی در زمینی به مساحت تقریبی ۴۰ هکتار احداث گردیده است و از آن جایی که اکثر پروژه‌های مسکونی سپاه با موفقیت به سرانجام رسیده است، می‌توان گفت که این پروژه هم از لحاظ سرمایه گذاری، فرصت مناسب برای متقاضیان و سرمایه‌گذاران مسکن می‌باشد تا با اطمینان خاطر از این موقعیت استفاده نمایند.

پروژه شهرک خرازی به صورت امتیازی بوده و اکثر امتیاز های شهرک شهید خرازی در تعاونی‌های مربوطه قابل نقل و انتقال می باشند و این یکی از دلایل امنیت خرید می‌باشد چرا که خریدار با خیال راحت به تعاونی مراجعه کرده و استعلام‌ها انجام و نقل و انتقال صورت می‌گیرد.

این پروژه نزدیک به منطقه وردآورد می‌باشد و با توجه به این که منطقه‌ای کاملاً جوان و نوساز می‌باشد و ساخت و ساز و مدیریت شهری در این منطقه کاملاً اصولی و بر اساس استانداردهای روز شهر سازی انجام گرفته است؛ دارای آینده بسیار درخشان و منطقه ای بسیار ویژه جهت سرمایه‌گذاری و سکونت در آینده نزدیک می باشد.

دسترسی شهرک شهید خرازی :

از جمله محاسن پروژه شهرک شهید خرازی، دسترسی آسان به این محدوده می‌باشد.

پروژه خرازی در محاصره شاهراه‌های اصلی تهران از جمله شهید حکیم، شهید خرازی و حتی به نوعی بزرگراه تهران- کرج می‌باشد.

به توجه به مسیرهای پردد گفته شده، دستیابی به این شهرک کمترین دغدغه‌ای را برای تردد ساکنین ایجاد می‌کند.

نزدیکی با انواع مراکز درمانی مانند بیمارستان تات و یا مرکز تخصصی جراحی مغز و اعصاب، مراکز تفریحی مانند دریاچه خلیج فارس، باغ ملی گیاه‌شناسی، ورزشی مانند ورزشگاه بزرگ آزادی و … از جمله محاسن دیگر این شهرک بوده که جذابیت سرمایه‌گذاری برای سرمایه‌گذاران شهرک گلستان و سرمایه گذاران منطقه ۲۲ را دوچندان می‌کند.

معماری پروژه شهرک خرازی :

شهرک خرازی در ۴۴ بلوک ساخته شده است که هربلوک بر اساس نقشه‌های تعریف شده دارای تعداد طبقات متفاوتی می‌باشد.

پروژه خرازی-شهرک خرازی-پروژه شهید خرازی-شهرک شهید خرازی-مراکز مسکونی منطقه 22-برج های خرازی-منطقه 22-املاک منطقه 22
پروژه خرازی-شهرک خرازی-پروژه شهید خرازی-شهرک شهید خرازی-مراکز مسکونی منطقه ۲۲-برج های خرازی-منطقه ۲۲-املاک منطقه ۲۲

بلوک ها دارای تیپ‌بندی مختلفی هستند که در هرتیپ طبقات، متراژ واحدها و تعداد طبقات پارکینگ متفاوت است.

برخی دارای ۲۵طبقه بعضی دارای ۲۹ طبقه و تعدادی هم ۳۴ طبقه می‌باشند، اما تعداد واحدها در هر طبقه ۶ واحد است که در مجموع تعداد واحدهای این شهرک ۸۰۳۲ واحد می‌باشد.

متراژ حدودی واحدها بین ۱۰۰ الی ۱۲۰ متر متغیر بوده و هر واحد دارای پارکینگ و انباری مجزا و مخصوص به خود می‌باشد.

نوع اسکلت این بلوک‌ها تماماً اسکلت فلزی بوده که از پیچ و مهره استفاده شده است.

همان گونه که می دانید، سازه پیچ و مهره در حال حاضر بهترین نوع سازه از لحاظ استقامت در مقابل زلزله می باشد.

نمای برج های خرازی :

نمای ساختمان از جنس GRC یا بتن الیافی است.

بتن الیافی نوعی كامپوزیت متشكل از مصالح سیمان، ریزدانه، الیاف و مواد افزودنی می‌باشد.

اختلاط صحیح این مواد و تولید كامپوزیتی با یكپارچگی و پیوستگی مناسب، امكان استفاده از بتن جهت سطوح مقاوم و پر انحنا را فراهم می‌سازد.

بتن الیافی امکان تولید قطعات با ابعاد بزرگ و با ضخامت کم در حدود ۱ سانتی متر را فراهم می آورد.

امکانات برج های شهرک خرازی :

زیربنای خالص مسکونی شهرک خرازی ۸۶۸۰۰۰ مترمربع است.

تمامی بلوک‌ها دارای امکانات مناسبی از جمله شوتینگ، سالن‌ اجتماعات و سالن ورزشی می‌باشند. با عنایت به ساختار برج‌ها در هر برج سیستم اعلام و اطفاء حریق نیز پیش‌بینی گردیده است.

از دیگر تسهیلات به کار رفته در بلوک‌های پروژه شهید خرازی سیستم‌های گرمایش و سرمایش مرکزی و سیستم مانیتورینگ و دوربین‌های مداربسته می‌باشد که امنیت و حفاظت فیزیکی بلوک‌ها را تأمین می‌نماید.

با توجه به وجود لابی در بلوک‌ها، نگهبانی ۲۴ ساعته نیز سبب افزایش ضریب ایمنی و امنیت بلوک‌ها می‌گردد.

نحوه‌ی خرید و فروش در شهرک شهید خرازی :

همانگونه که بیان شد این پروژه به صورت امتیازی بوده که انتخاب واحد در هر طبقه و به هر متراژ بر اساس امتیاز نهایی هر یک از اعضاء می‌باشد.

در واقع خوش حسابی در پرداخت واریزی‌ها بسیار مؤثر می‌باشد و موجب امتیاز بالاتری برای صاحب امتیاز می‌گردد.

در حال حاضر تمامی مراحل انتقال اسناد و مستندات مربوطه در تعاونی مسکن سپاه انجام می‌گردد اما تمامی واحدها دارای سند نهایی ۶ دانگ خواهند بود.

برای استعلام از مانده بدهی اعضاء می‌توان از تعاونی مسکن در خصوص مالکیت امتیاز استعلام گرفت ضمن آن که به دلیل آن که تمامی پرداختی‌ها و وام‌ها و مانده بدهی آن برروی فیش حقوقی نیز درج می‌گردد می‌توان به آن هم استناد کرد.

تعاونی شهرک شهید خرازی به اعضای خود واحدهایی را با متراژ حدود ۱۰۰ متر واگذار نموده است و مبلغ پیش فروش واحدهای مذکور به اعضای تعاونی، متری ۱٫۵۰۰٫۰۰۰ تومان بوده‌است.

با عضویت در کانال تلگرام دپارتمان پلاکینو از قیمت دقیق و امکانات واحد های فروشی مطلع شوید!!! 

پروژه خرازی-شهرک خرازی-پروژه شهید خرازی-شهرک شهید خرازی-مراکز مسکونی منطقه 22-برج های خرازی-منطقه 22-املاک منطقه 22
پروژه خرازی-شهرک خرازی-پروژه شهید خرازی-شهرک شهید خرازی-مراکز مسکونی منطقه ۲۲-برج های خرازی-منطقه ۲۲-املاک منطقه ۲۲

واحد های هر ارگان :

تعاونی‌هایی که در پروژه شهید خرازی سپاه مستقر هستند بر اساس تعداد واحدهای در اختیار به شرح زیر می‌باشند:

تعاونی مسکن آمادوپشتیبانی سپاه تعداد ۲۳۷۶ واحد، تعاونی مسکن  حضرت رسول (ص) سپاه تعداد ۱۱۸۰ واحد، تعاونی مسکن هوا فضای سپاه تعداد  ۸۱۲ واحد، تعاونی مسکن نیروی زمینی سپاه تعداد ۷۰۰ واحد و تعاونی مسکن ستاد کل  تعداد ۴۶۴ واحد در اختیار دارند.

اولاً در رابطه با نقل و انتقال دو تعاونی آماد پشتیبانی و سپاه حضرت رسول نقل و انتقال در تعاونی را انجام می دهند که خرید و فروش در این دو تعاونی به صورت امتیازی است. بجز این دو تعاونی مابقی تعاونی‌ها نقل و انتقال را آزاد نکرده اند. البته می توان با استفاده از وکالت نامه و اقرارنامه که در مقالات قبلی توضیح دادیم امتیاز را خرید و فروش کرد.

روش تهیه واحد در شهرک خرازی :

برای تهیه واحد در پروژه شهرک خرازی شما می‌بایست یک حق امتیاز را از یکی از اعضای تعاونی های فوق تهیه نمایید به علاوه این که واریزی آن را نیز تا به این تاریخ بپردازید تا واریزی وی به روز شود. به دو روش می‌توانید انتقال امتیاز را انجام دهید

روش اول: مبایعه نامه رسمی، اقرارنامه، فیش  واریزی به حساب تعاونی، چک یا سفته ضمانت و وکالتنامه محضری برای تعاونی‌هایی که اجازه نقل و انتقال به اعضاء نداده‌اند.

روش دوم: مبایعه نامه رسمی، اقرارنامه، فیش  واریزی به حساب تعاونی، انتقال در تعاونی و جایگزینی خریدار بجای فروشنده در تعاونی و وکالتنامه محضری برای آن دسته از تعاونی‌هایی که مجوز نقل و انتقال امتیاز بین خریدار و فروشنده را دارند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد شهرک شهید خرازی و قیمت آن با دپارتمان پلاکینو تماس بگیرید