شهرک خرازی

شهرک خرازی

معرفی شهرک خرازی

در ادامه معرفی برج ها و مجتمع های مسکونی منطقه ۲۲ شما را با شهرک شهید خرازی (پروژه خرازی) آشنا کرده و در ادامه برآوردی از قیمت برج های شهرک خرازی خواهیم داشت.

شهرک خرازی در غرب دریاچه و شهرک چیتگر قرار گرفته، سلسله برج های خرازی حد فاصل بزرگراه خرازی و بزرگراه همدانی واقع شده اند که خیابان اردستانی دسترسی به این مجموعه را از سمت هر دو بزرگراه نام برده و همچنین اتوبان تهران کرج میسر می کند. در نتیجه همانند شهرک چیتگر دسترسی مناسبی به سه شریان اصلی بزرگراهی تهران را دارد. در این شهرک قبلا پادگانی به همین نام بوده است.

شهرک خرازی

اگر بیشتر بخواهیم توضیح دهیم شهرک خرازی در منطقه وردآورد شمالی و در مجاورت آتی شهر می باشد.

موقعیت: منطقه ۲۲، انتهای بزرگراه شهید خرازی.

دسترسی: بزگراه شهید همدانی، بزرگراه همت-خرازی، اتوبان تهران-کرج.

امتیاز پروژه شهید خرازی: تعاونی های مسکن سپاه.

تعداد برج ها و طبقات: ۴۴ برج که از ۲۵ طبقه تا ۳۴ طبقه می باشند.

تعداد واحدها: تعداد آپارتمان های مسکونی شهرک خرازی در مجموع 8032 واحد می باشد.

نحوه ی معامله: در ادامه این مقاله بصورت گام به گام در مورد خرید و فروش امتیاز و سهام.

امتیاز برج های شهرک خرازی متعلق به کدام تعاونی ها می باشد؟

شهرک خرازی توسط بنیاد تعاون سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران ساخته و در اختیار سایر تعاونی های سپاه قرار داده شده است. و در حال حاضر 5 تا از تعاونی های سپاه در حال ساخت آن می باشند:

 • تعاونی مسکن و آماد و پشتیبانی که مسئولیت ساخت ۲۳۷۶ واحد را بر عهده دارد.
 • تعاونی مسکن سپاه حضرت رسول (ص) که مسئولیت ساخت ۱۱۸۰ واحد را بر عهده دارد.
 • تعاونی مسکن هوافضا که مسئولیت ساخت ۸۱۲ واحد را بر عهده دارد.
 • تعاونی مسکن نیروی زمینی که مسئولیت ساخت ۷۰۰ واحد را بر عهده دارد.
 • تعاونی مسکن ستاد کل که مسئولیت ساخت ۴۶۴ واحد را بر عهده دارد.

تعاونی مسکن دیگر ارگان های سپاه در این پروژه زیر مجموعه این تعاونی ها می باشند. مانند تعاونی نیروی قدس ، بسیج ، بهداری و ...

اطلاعات کلی پروژه خرازی

پروژه خرازی در زمینی به مساحت تقریبی ۴۰ هکتار احداث گردیده است و از آن جایی که اکثر پروژه های مسکونی سپاه با موفقیت به سرانجام رسیده است، می توان گفت که این پروژه هم از لحاظ سرمایه گذاری، فرصت مناسب برای متقاضیان و سرمایه گذاران مسکن می باشد تا با اطمینان خاطر از این موقعیت استفاده نمایند.

پروژه شهرک خرازی به صورت امتیازی بوده و اکثر امتیاز های شهرک شهید خرازی در تعاونی های مربوطه قابل نقل و انتقال می باشند و این یکی از دلایل امنیت خرید می باشد چرا که خریدار با خیال راحت به تعاونی مراجعه کرده و استعلام ها انجام و نقل و انتقال صورت می گیرد.

این پروژه نزدیک به منطقه وردآورد می باشد و با توجه به این که منطقه ای کاملاً جوان و نوساز می باشد و ساخت و ساز و مدیریت شهری در این منطقه کاملاً اصولی و بر اساس استانداردهای روز شهر سازی انجام گرفته است؛ دارای آینده بسیار درخشان و منطقه ای بسیار ویژه جهت سرمایه گذاری ملکی و سکونت در آینده نزدیک می باشد.

نحوه دسترسی به شهرک خرازی

از جمله محاسن پروژه شهرک شهید خرازی، دسترسی آسان به این محدوده می باشد.

پروژه خرازی در محاصره شاهراه های اصلی تهران از جمله شهید حکیم، شهید خرازی و حتی به نوعی بزرگراه تهران- کرج می باشد.

به توجه به مسیرهای پر تعداد گفته شده، دستیابی به این شهرک کمترین دغدغه ای را برای تردد ساکنین ایجاد می کند.

امکانات تفریحی و رفاهی پیرامون این شهرک

نزدیکی با انواع مراکز درمانی مانند بیمارستان تات و یا مرکز تخصصی جراحی مغز و اعصاب، مراکز تفریحی مانند دریاچه خلیج فارس، باغ ملی گیاه شناسی، ورزشی مانند ورزشگاه بزرگ آزادی و … از جمله محاسن دیگر این شهرک بوده که جذابیت سرمایه گذاری برای سرمایه گذاران شهرک گلستان و سرمایه گذاران منطقه ۲۲ را دوچندان می کند.

معماری و تیپ برج های پروژه خرازی

پروژه خرازی

بلوک ها دارای تیپ بندی مختلفی هستند که در هرتیپ طبقات، متراژ واحدها و تعداد طبقات پارکینگ متفاوت است.

برج های تیپ D

 • تعداد طبقات : ۲۳ طبقه، شامل ۲ طبفه پارکینگ و ۱ طبقه همکف و ۲۰ طبقه مسکونی
 • تعداد کل واحدها در هر برج : ۱۲۰ واحد
 • تعداد واحد ها در هر طبقه : ۶ واحد
 • مساحت هر واحد بطور متوسط : ۱۱۶ مترمربع

برج های تیپ A

 • تعداد طبقات : ۲۹ طبقه، شامل ۳ طبفه پارکینگ و ۱ طبقه همکف و ۲۵ طبقه مسکونی
 • تعداد کل واحدها در هر برج : ۱۵۰ واحد
 • تعداد واحد ها در هر طبقه : ۶ واحد
 • مساحت هر واحد بطور متوسط : ۱۱۸ مترمربع

برج های تیپ B

 • تعداد طبقات : ۲۹ طبقه، شامل ۳ طبفه پارکینگ و ۱ طبقه همکف و ۲۵ طبقه مسکونی
 • تعداد کل واحدها در هر برج : ۲۰۰ واحد
 • تعداد واحد ها در هر طبقه : ۸ واحد
 • مساحت هر واحد بطور متوسط : ۱۱۰ مترمربع

نوع اسکلت این بلوک ها تماماً اسکلت فلزی بوده که از پیچ و مهره استفاده شده است.

همان گونه که می دانید، سازه پیچ و مهره در حال حاضر بهترین نوع سازه از لحاظ استقامت در مقابل زلزله می باشد.

برترین برج های شهرک شهید خرازی کدامند؟

تعاونی آماد نسبت به دیگر تعاونی ها سریع تر عمل می کند و پیش بینی می شود که تحویل واحدهایش زودتر از دیگر تعاونی ها اتفاق بیفتد. در نتیجه برج های مربوط به این تعاونی از الباقی برج ها مرغوب تر هستند و آن هم فقط به خاطر تحویل زودتر و بنیه مالی بیشتر تعاونی است وگرنه متریال و مصالح یکی است.

ویوی برج های پروژه خرازی

این برج ها ایرادی که دارند همین مبحث است که تعداد کمی از واحدهای آن ویوی خوبی دارند و برج ها فوق العاده نزدیک به هم و تودرتو ساخته شده اند.در کل واحدهای شمالی برج های شمالی و همچنین واحدهای جنوبی برج های جنوبی بهتر هستند و ویوی بهتری دارند.

واحد های شهرک خرازی چند متری اند؟

متراژ واحدها از ۱۰۵ تا ۱۱۷ متغیر است و واحدها دو خواب می باشند و قرارداد ساخت براساس متری ۲.۶ میلیون تومان است.

جنس نمای ساختمان ها از چیست؟

نمای ساختمان از جنس GRC یا بتن الیافی است.

بتن الیافی نوعی كامپوزیت متشكل از مصالح سیمان، ریزدانه، الیاف و مواد افزودنی می باشد.

اختلاط صحیح این مواد و تولید كامپوزیتی با یكپارچگی و پیوستگی مناسب، امكان استفاده از بتن جهت سطوح مقاوم و پر انحنا را فراهم می سازد.

بتن الیافی امکان تولید قطعات با ابعاد بزرگ و با ضخامت کم در حدود ۱ سانتی متر را فراهم می آورد.

امکانات برج های شهرک خرازی

در حال حاضر اطلاعی از ریز امکانات این برج ها در دسترس نیست. اما سرمایش و گرمایش مرکزی است و لابی و سیستم مانیتورینگ و الباقی امکانات برج های دیگر را دارند.

زیربنای خالص مسکونی شهرک خرازی ۸۶۸۰۰۰ مترمربع است.

تمامی بلوک ها دارای امکانات مناسبی از جمله شوتینگ، سالن اجتماعات و سالن ورزشی می باشند. با عنایت به ساختار برج ها در هر برج سیستم اعلام و اطفاء حریق نیز پیش بینی گردیده است.

از دیگر تسهیلات به کار رفته در بلوک های پروژه شهید خرازی سیستم های گرمایش و سرمایش مرکزی و سیستم مانیتورینگ و دوربین های مداربسته می باشد که امنیت و حفاظت فیزیکی بلوک ها را تأمین می نماید.

با توجه به وجود لابی در بلوک ها، نگهبانی ۲۴ ساعته نیز سبب افزایش ضریب ایمنی و امنیت بلوک ها می گردد.

اسکلت برج های شهرک خرازی از نوع فلزی با اتصالات پیچ و مهره می باشد که همان طور که در مقالات قبلی توضیح دادیم اسکلت مناسب و مقاومی در برابر زلزله در کشور ما با توجه به مسائل اجرایی می باشد.

نحوه ی خرید و فروش واحد ها به چه صورت است؟

همانگونه که بیان شد این پروژه به صورت امتیازی بوده که انتخاب واحد در هر طبقه و به هر متراژ بر اساس امتیاز نهایی هر یک از اعضاء می باشد.

در واقع خوش حسابی در پرداخت واریزی ها بسیار مؤثر می باشد و موجب امتیاز بالاتری برای صاحب امتیاز می گردد.

در حال حاضر تمامی مراحل انتقال اسناد و مستندات مربوطه در تعاونی مسکن سپاه انجام می گردد اما تمامی واحدها دارای سند نهایی ۶ دانگ خواهند بود.

برای استعلام از مانده بدهی اعضاء می توان از تعاونی مسکن در خصوص مالکیت امتیاز استعلام گرفت ضمن آن که به دلیل آن که تمامی پرداختی ها و وام ها و مانده بدهی آن برروی فیش حقوقی نیز درج می گردد می توان به آن هم استناد کرد.

زمان تحویل پروژه شهید خرازی

شهرک خرازی از سال ۱۳۹۲ شروع به ساخت کرده است و طبق اعلام سازنده زمان تحویل نیمه دوم سال ۹۷ بوده که متاسفانه همچنان تحویل نشده است. از ابتدای سال جاری 1400 روند پروژه با سرعت بسیار بالاتری نسبت به قبل انجام میشود لذا میتوان اطمینان خاطر یافت که تا نیمه دوم سال 1400 واحدهای این شهرک آماده تحویل باشند. با این حال زمان تحویل پروژه شهید خرازی از 6 ماه تا دونیم سال دیگر تخمین زده شده است.

قیمت پروژه خرازی

تعاونی شهرک شهید خرازی به اعضای خود واحدهایی را با متراژ حدود ۱۰۰ متر واگذار نموده است و مبلغ پیش فروش واحدهای مذکور به اعضای تعاونی، متری ۱٫۵۰۰٫۰۰۰ تومان بوده است.

پروژه خرازی

خرید و فروش و نقل و انتقال سهام و امتیازهای پروژه خرازی چگونه است؟

اولاً در رابطه با نقل و انتقال دو تعاونی آماد پشتیبانی و سپاه حضرت رسول نقل و انتقال در تعاونی را انجام می دهند که خرید و فروش در این دو تعاونی به صورت امتیازی است. بجز این دو تعاونی مابقی تعاونی ها نقل و انتقال را آزاد نکرده اند. البته می توان با استفاده از وکالت نامه و اقرارنامه که در مقالات قبلی توضیح دادیم به خرید و فروش امتیاز پرداخت.

روش تهیه و انتخاب واحد در شهرک خرازی

برای تهیه واحد در پروژه شهرک خرازی شما می بایست یک حق امتیاز را از یکی از اعضای تعاونی های فوق تهیه نمایید به علاوه این که واریزی آن را نیز تا به این تاریخ بپردازید تا واریزی وی به روز شود. به دو روش می توانید انتقال امتیاز را انجام دهید

روش اول: مبایعه نامه رسمی، اقرارنامه، فیش واریزی به حساب تعاونی، چک یا سفته ضمانت و وکالتنامه محضری برای تعاونی هایی که اجازه نقل و انتقال به اعضاء نداده اند.

روش دوم: مبایعه نامه رسمی، اقرارنامه، فیش واریزی به حساب تعاونی، انتقال در تعاونی و جایگزینی خریدار بجای فروشنده در تعاونی و وکالتنامه محضری برای آن دسته از تعاونی هایی که مجوز نقل و انتقال امتیاز بین خریدار و فروشنده را دارند.

سهام های متعلق به تعاونی مسکن آماد و پشتیبانی

با توجه به موقعیتی که در منطقه دارد و با توجه به اینکه زیر نظر تعاونی مسکن آماد و پشتیبانی سپاه ساخته میشود یکی از پروژه هایی است که سرمایه گذاران زیادی را به خود جلب کرده است. در این طرح بلوک های a3 , a4 , b3, b4. c3 . c4 , c7. c8 زیر نظر تعاونی مسکن آماد و پشتیبانی سپاه بوده و در مجموع تعداد 2376 واحد در 6 ماه آینده آماده تحویل خواهد بود.

مشکلات پروژه خرازی

یکی از مشکلات پروژه خرازی این است که قیمت آن روند افزایشی بسیاری دارد. هر چه به تحویل پروژه نزدیک تر میشود واحد های این پروژه ارزشی چندین برابر قیمت اولیه به خود می گیرند.