شهرک چیتگر

شهرک چیتگر

معرفی شهرک چیتگر (امام رضا)

شهرک چیتگر در منطقه ۲۲ شهر تهران (ضلع غربی دریاچه چیتگر یا دریاچه مصنوعی شهدای خلیج فارس) در حال ساخت و تکمیل می باشد. شهرک چیتگر بزرگترین پروژه درحال ساخت بنیاد تعاون ارتش جمهوری اسلامی ایران می باشد که متشکل از ۲۰۰۰۰ واحد مسکونی می باشد. شهرک چیتگر در ۵ بخش یا پهنه ایجاد شده است که با حروف A و B و C و D و E نام گذاری شده است. لازم به ذکر است شهرک چیتگر، یکی از زیباترین و مدرن ترین شهرک های در حال ساخت کشور محسوب می شود.

شهرک چیتگر در حدفاصل بزرگراه شهید خرازی، شهید همدانی، بلوار پژوهش و بلوار طراوت و ایران خودرو قرارگرفته است. این شاهراه ها امکان تردد بدون ترافیک به این شهرک را تسهیل می نمایند. همجواری با سایر املاک منطقه ۲۲ و شهرک گلستان، توجه هر سرمایه گذاری را به این شهرک جلب می نماید. هر کسی که برای سرمایه گذاری در شهرک گلستان به این منطقه می آید، سری هم به شهرک چیتگر می زند. تاریخچه شهرک چیتگر را می توان به صورت زیر بیان کرد تا اگر قصد سرمایه گذاری و یا خرید واحد آپارتمانی در شهرک گلستان و یا منطقه ۲۲ تهران را دارید از آن آگاه باشید.

در حال حاضر مراحل ساخت پهنه A در این شهرک به اتمام رسیده است و به ساکنین محترم تحویل داده شده است، پهنه های B و C همچنان در حال تکمیل می باشند.مراحل اولیه ساختپهنه E شروع شده اما پهنه D واقع در ضلع جنوبی بزرگراه همدانی که در مجاورت باغ گیاه شناسی واقع شده همچنان در انتظار گود برداری و شروع ساخت می باشد.

تور مجازی شهرک چیتگر

از شما دعوت می کنیم تا با استفاده از تور مجازی ساخته شده توسط تیم املاک پلاکینو از دمای داخلی برج ها و ویوی خارجی شهرک مسکونی چیتگر و پهنه های آن بازدید کنید.

از آن جایی که تور مجازی بالا بیشتر بر روی پهنه بی فوکوس کرده است در صورت تمایل برای بازدید برج های ارکیده و برج های پامچال بر روی لینک هر کدام کلیک کنید.

سهام های 33 متری و 63 متری چیتگر

از سال ۱۳۸۸ ثبت نام در پروژه شهرک چیتگر آغاز شد. هدف از این پروژه توانمندسازی کارکنان محترم ارتش جمهوری اسلامی ایران و ارتقاء معیشت آنان بود. این شهرک چیتگر فرصت بسیار مناسبی برای سرمایه گذاری در املاک منطقه ۲۲ مطرح گردید. در ابتدا و به منظور بهره گیری کارکنان از این پروژه، سهام های ۳۳ متری و ۶۳ متری ارائه گردید و هر یک از پرسنل در صورت تمایل می توانست با واریز پیش پرداخت عضو پروژه گردد. در ادامه هم مابقی قیمت سهام به صورت اقساط از آنان کسر می گردید.

به این ترتیب کسانی که به عضویت پروژه درآمدند، سهامداران این مجموعه شدند و به اندازه سهام دراختیار سهمی از یک واحد آپارتمانی به آنان تعلق گرفت به علت وسعت و بزرگی شهرک و به منظور مدیریت بهتر، این شهرک به چند پهنه تقسیم گردید که به ترتیب پهنه A، پهنه B، پهنه C، پهنه D و پهنه E نام گرفت. کسانی که در پهنه A ثبت نام کرده بودند دارای سهام پهنه A و افرادی که در پهنه B ثبت نام کرده بودند سهام دار پهنه B بودند. پس از گذشت چندسال و با اعلام طرحی از سوی بنیاد تعاون ارتش، هر شخصی که سهام پهنه A داشت می توانست در صورت تمایل سهام خود را به پهنه B منتقل نماید.

با این انتقال، به یک سهام ۳۳ متری ۳۰ متر اضافه اما مبلغ ۱۳ متر سهام به صورت اقساط از اعضاء دریافت و ۱۷ متر مابقی به صورت هدیه به آنان واگذار گردید که این سهام ها به سهام های ویژه مشهور شدند. با این روش واقعا سرمایه گذاری در منطقه ۲۲ مقرون به صرفه بوده و دارای ارزش افزوده خوبی بود.

پهنه آ در شهرک چیتگر دارای دو مجموعه برج مختلف به نام های ارکیده و پامچال می باشد. در پهنه A شهرک چیتگر براساس الویت بندی واگذاری واحدها انجام گردید. یعنی اولویت یکم تا ششم.

برای مشاهده جدیدترین آگهی های خرید و فروش آپارتمان در شهرک چیتگر بر روی لینک کلیک کرده و با توجه به امکانات و متراژهای قید شده واحد مورد نظر خود را از میان فایلینگ پلاکینو انتخاب کنید!

نقشه شهرک چیتگر

نقشه شهرک چیتگر

دسترسی شهرک چیتگر منطقه ۲۲

شهرک چیتگر در جنوب بزرگراه شهید خرازی (همت غرب) و در نزدیکی دامنه رشته کوه البرز واقع شده است.

همجواری با بزرگراه های حکیم و همت به عنوان دو شریان اصلی تهران، دسترسی آسان و روان از نقاط مختلف تهران به این شهرک را ممکن کرده است.

دو بزرگراه آزادگان و تهران- کرج نیز در نزدیکی شهرک چیتگر باعث شده است تا دسترسی شهروندان عزیز به فرودگاه مهرآباد، فرودگاه امام خمینی و کرج به راحتی و با سهولت انجام شود.

نزدیکی ایستگاه مترو ایران خودرو از خط مترو تهران-کرج به آن و وجود ۵ پایانه حمل و نقل درون شهری در منطقه ۲۲ از دیگر امکانات این منطقه جهت عبور و مرور شهروندان از شهرک چیتگر به دیگر نقاط تهران و بالعکس محسوب می شوند.

در مطلب نقشه شهرک چیتگر از جزییات دقیق تر مراکز داخل و اطراف شهرک چیتگر اطلاع یابید.

قیمت آپارتمان در شهرک چیتگر

باید به اطلاع عزیزانی که بدنیال سکونت یا سرمایه گذاری در شهرک چیتگر منطقه 22 هستند برسانیم که با توجه به اطلاعات و فایل های ملکی ما در زمینه قیمت انواع معاملات ملک، آگهی های بیشماری جهت رهن و اجاره، معاوضه، خرید، پیش فروش یا حتی واگذاری امتیاز و سهام در شهرک چیتگر داریم. حتی با وجود رکود مسکن نرخ ها دارای افزایش بوده است و درصد این افزایش با توجه به اینکه برجی در حالت پروژه بوده و در حال ساخت است یا تکمیل و تحویل داده شده است ممکن است دارای نوسان بوده باشد.

علاوه بر موارد فوق محل قرار گیری پروژه و برج مورد نظر در پهنه های مختلف چیتگر نیز از دیگر علل ایجاد اختلاف قیمت آپارتمان در شهرک چیتگر می باشد، از این رو ما توصیه می کنیم که با مطالعه این مقاله با موارد و نکات مختلف شهرک چیتگر اعم از پهنه ها، نقشه و محل قرارگیری آن، اسامی برج ها، مراکز و امکانات اطراف آن و نیز برخی اطلاعات مهم من باب سهام هایی که در حال خرید و فروش هستند اشنا شوید.

مراکز مهم اطراف شهرک چیتگر

 • بازار بزرگ ایران (ایران مال) در ضلع شرقی به عنوان بزرگترین مجمتع تجاری تفریحی خاورمیانه و کسب جایزه برترین مال در حال افتتاح (Most Anticipated Openning) در سال ۲۰۱۷ از RLI.
 • دریاچه شهدای خلیج فارس (دریاچه چیتگر) در شرق آن به عنوان بزرگترین دریاچه مصنوعی خاورمیانه.
 • شهربازی در حال احداث هزار و یک شهر (تهران لند) در ضلع شمالی آن به عنوان بزرگترین شهربازی خاورمیانه.
 • باغ ملی گیاهشناسی در ضلع جنوبی شهرک چیتگر.
 • آبشار تهران در شمال شرق شهرک چیتگر.
 • مرکز تجاری - تفریحی بام لند واقع در حاشیه دریاچه چیتگر و محور چهارباغ.
 • پارک جنگلی چیتگر در جنوب شهرک.

وجود هرکدام از این مراکز به تنهایی در هر منطقه ای موجب افزایش گردشگران و در نتیجه رشد و شهرت آن منطقه می شود.

موقعیت شهرک چیتگر

معماری شهرک چیتگر

اجرای ۴۰ متر فضای آزاد به ازای هر واحد مسکونی بدون در نظرگرفتن پارکینگ و انباری.

عدم تداخل مسیرهای سواره و پیاده داخل شهرک.

استفاده حداکثر از نور و دید جهت واحدهای مسکونی و حداقل دید واحدها و ساختمان ها نسبت به یکدیگر.

دیدگاه اصلی طراحی آپارتمان های مسکونی و نحوه استقرار آن ها، طبق الگوی کشیدگی شرقی و غربی به منظور برخورداری از حداکثر نور جنوب و دید و منظر شمال می باشد.

به منظور امنیت بیشتر کودکان و کنترل والدین بر کودکان یک فضای باز و سبز اختصاصی برای هر برج مسکونی پیش بینی شده است تا کودکان به دور از وسایل نقلیه بتوانند فعالیت کنند.

بررسی سازه ای شهرک چیتگر (امام رضا)

اسکلت برج ها در شهرک چیتگر از نوع اسکلت فلزی بوده و اتصالات از نوع پیچ و مهره می باشند. سازه های فلزی برج ها برگزیده کنفرانس سازه های فولادی کشور می باشد. اسکلت برج های پهنه B این شهرک توسط شرکت بادبند سازه همراه با تهیه WPS ، PQR و انجام آزمایشات تست جوش شامل PT و UT و MT و RT.

به طور کلی برای ساخت سازه های مسکونی از دو نوع اسکلت فلزی و بتنی استفاده می کنند. به دلیل عدم رعایت مسائل فنی و ایمنی در اجرای اسکلت بتنی، اسکلت فلزی بهترین گزینه برای بنای ساختمان می باشد.

در ساختمان های اسکلت فلزی نیز چند نوع اتصال وجود دارد که رایج ترین آن ها اتصالات پیچ و مهره و اتصالات جوشی می باشد. بدلیل استفاده از ژنراتور دیزلی برای جوش اسکلت و سختی بسیار کار جوشکاری در ارتفاع، معمولا کیفیت جوش ها نسبتا پایین بوده و این مسئله به خصوص در هنگام زلزله خودنمایی میکند. به همین علت اتصالات پیچ و مهره در این زمینه از دقت بیشتری در ساخت سازه برخوردار است.

همچنین لازم به ذکر است که مقاومت جوش در دمای بالا و آتش سوزی، کمتر از پیچ و مهره بوده و سازه به سرعت از محل اتصال می شکند، مشابه ساختمان پلاسکو.

از نظر معماری واحد های پهنه A شهرک چیتگر خیلی خوش نقشه نیستند. اما خبر خوب اینکه سیستم دیوارها و پارتیشن ها به صورت پانل های کناف پیش ساخته بوده واین خود مزایایی را برای برج های این پهنه ی شهرک چیتگر دارد.

در شهرک چیتگر برای دیوار های جداکننده و پوششی، از سیستم ساخت و ساز دیوار خشک dry wall یا همان دیوار کناف استفاده شده است. البته در مقالات پهنه a نیز توضیح دادیم که تنها در برخی از برج ها از سیستم کناف استفاده شده است که میتوانید روی لینک کلیک کرده و برای جزییات بیشتر آنرا مطالعه کنید و همچنین بیان کردیم که در کدام برج ها از این دیوار ها استفاده شده است. در سایر برج ها از بلوک هبلکس استفاده شده است. در هر صورت هر دوی این متریال ها جزو مصالح سبک محسوب شده و تاثیر به سزایی در کاهش وزن ساختمان و همین طور لرزه خیزی دارد.

آب و هوای شهرک چیتگر

به لطف بهره مندی از جهت وزش باد که عموما از غرب تهران به شرق تهران است و همچنین وجود منابع جنگلی و سرسبز متعدد در منطقه ۲۲ از جمله پارک جنگلی چیتگر، پارک جنگلی لتمال کن، پارک جنگلی خرگوش دره، بوستان جوانمردان و باغ ملی گیاه شناسی، این شهرک آب و هوای بسیار مطلوب تری را نسبت به سایر مناطق تهران دارد.

علاوه بر این در به ازای هر فرد، حدود ۴۴ متر مربع فضای سبز در نظر گرفته شده است.

امکانات شهرک مسکونی چیتگر

نزدیک ترین ایستگاه های آتش نشانی به شهرک چیتگر:

 • ایستگاه ۳۰ واقع در پارك چیتگر
 • ایستگاه ۴۵ (کیلومتر ۱۴ جاده مخصوص کرج)
 • ایستگاه ۶۸ (شهرک باقری)
 • ایستگاه ۶۹ شهید قانع (شهرک راه آهن)
 • ایستگاه ۷۶ شهید کاظمی (پمپ گاز چیتگر)
 • ایستگاه ۱۱۴ (دریاچه چیتگر)
 • ایستگاه ۸۰ (شهرک دانشگاه شریف)

نام مراکز درمانی منطقه 22 نزدیک به شهرک چیتگر:

 • بیمارستان فوق تخصصی تریتا
 • درمانگاه کوثر
 • بیمارستان در حال احداث تات (بیمارستان بیماران سرطانی)
 • مرکز تخصصی در حال احداث مغز و اعصاب پروفسور سمیعی
 • درمانگاه در حال احداث شهرک چیتگر

پیش بینی انواع کاربری های آموزشی، درمانی، ورزشی، فرهنگی، مذهبی و تجاری برای رفاه ساکنین.

البته شما می توانید با نصب هر یک از نرم افزارهای Foursquare یا Swarm از نزدیک ترین موقعیت ها و رستوران ها و مراکز درمانی و… در هر جایی که هستید با خبر شوید. اما برای شهرک چیتگر این کار را مجموعه پلاکینو برای شما انجام داده ایم.

در میانه شهرک بلواری با عرض ۴۵ متر به نام چهارباغ تجاری برگرفته از الگوی معماری اصیل ایرانی-اسلامی احداث خواهد شد.

انجام فعالیت های کیفی در شهرک چیتگر منجر به دریافت گواهینامه های ISO، گواهینامه سیستم مدیریت یکپارچه، گواهینامه سیستم رضایتمندی مشتری، گواهینامه مدیریت زیست محیطی، گواهینامه مدیریت ایمنی و بهداشت شغلی و گواهینامه کنترل کیفیت پروژه توسط مدیران این شهرک در ایران گردیده است.

مشخصات و امکانات برج های شهرک چیتگر

تمامی برج های پهنه بوستان (پهنه B) این شهرک برای تسریع در عملیات امداد و نجات به هلی پد مجهز شده اند.

در طبقه همکف هر برج، لابی، سالن اجتماعات، سالن ورزشی و همچنین دستگاه خودپرداز بانک فراهم شده.

لابی برج های پهنه A

ساکنان خیلی از برج ها (واحدهای جنوبی و شرقی) چشم اندازی زیبا و با شکوه از دریاچه زیبای چیتگر، پارک جنگلی چیتگر و باغ ملی گیاه شناسی را پیش روی خود خواهند داشت.

واحد های شهرک چیتگر از ۶۴ متر الی ۳۸۶ متر تعداد اتاق ها از تک خواب تا ۴ خواب به همراه انباری اختصاصی موجود هستند.

برج ها دارای ماهواره مرکزی با قابلیت دریافت کلیه شبکه های داخلی و خارجی و همچنین در برج مرجان مجهز به سیستم IP Media و BMS می باشد. همچنین همسایه ها و لابی با تلفن داخلی با یکدیگر ارتباط دارند.

پارکینگ برج های شهرک چیتگر در اکثر ساختمان ها مازاد بر تعداد واحد ها می باشد؛ در نتیجه هر مالکی از برج که علاقه داشت می تواند با پرداخت هزینه پارکینگ ثانویه دارای دو پارکینگ شود.همچنین فضایی به جهت پارکینگ مهمان در محوطه در نظر گرفته شده است؛ به علاوه فضایی نیز به ساخت پارکینگ طبقاتی اختصاص داده اند.

سوال: آیا با وجود مناطق گردشگری بسیار در اطراف شهرک چیتگر و افتتاح آنها، عبور و مرور ساکنین دچار اخلال می شود؟

جواب اول: اینکه مجموعه ایران مال (بازار ایران) دارای ۲۶ راه ورودی وسایل نقلیه به داخل مجموعه شامل پل، تونل، زیرگذر و روگذر با ظرفیت ۲۰۰۰۰ پارکینگ است و علاقه مندان میتوانند با انتخاب راه ورودی مناسب وارد هر طبقه ای از پارکینگ که علاقه دارند شوند. در نتیجه این مجموعه به هیچ عنوان بار ترافیکی ندارد.

جواب دوم: اینکه راه های ورود به شهرک به طور انحصاری از بزرگراه حکیم و همچنین به طور انحصاری از بزرگراه همت می باشد. البته از بزرگراه تهران - کرج و متروی ایران خودرو نیز می توان وارد بلوار ایران خودرو شد و به شهرک چیتگر دسترسی پیدا کرد. در نتیجه هیچ مسیر مشترکی با بازدیدکنندگان از دریاچه چیتگر ندارد.

این در حالی است که اکثر پروژه های اطراف دریاچه چیتگر به دلیل داشتن مسیر مشترک با آن در روز های تعطیل و آخر هفته ها در تردد وسایل نقلیه دچار مشکل می شوند. بلوار پژوهش نیز مسیر ورودی دیگری به شهرک است که از بزرگراه های حکیم و همت به آن دسترسی اختصاصی دارد.

پهنه های شهرک چیتگر

پهنه A

هر یک از اعضاء در پهنه A شهرک چیتگر (یا با نامگذاری دیگری پهنه بوستان) پس از فراخوان جهت تعیین تکلیف موظف بودکه به اندازه متراز واحد انتخابی، سهام تهیه و ارائه نماید. یعنی برای یک واحد مثلاً ۱۰۰ متری، اگر ۳۳ متر در اختیار داشت می بایست ۶۹ متر دیگر سهام از شخص دیگری تهیه و ارائه نماید. بلوک های انتخابی با نام های پامچال و ارکیده (که هرکدام نیز شماره بندی شده بودند) نام گذاری گردید.

هر بلوک دارای طبقات متفاوت و متراژ واحدهای مختلفی بود که اگر تمایل به دانستن این مطلب دارید می توانید با مراجعه به قسمت پلان ها در سایت پلاکینو، از این اطلاعات بهره مند گردید.

با توجه به انتخاب واحدها، بازار نقل و انتقال و خرید و فروش این سهام ها داغ شد به طوری که قیمت سهام در سال های ۱۳۹۲ و ۱۳۹۳ به شدت اوج گرفت و همین امر سبب گردید که فرصت سرمایه گذاری در آن مقطع به نحو احسن جواب بدهد.

در ادامه و در سنوات بعدی پروژه هم با توقف همراه و هم آن که انتخاب واحدها در شهرک چیتگر نیز تمام شده بود و در آن برهه زمانی واحدی برای انتخاب وجود نداشت که این امر موجب افت قیمت سهام ها گردید. اما با تغییر رویکرد و مدیریت، دوباره پروژه شروع به کارکرده و سرعت گرفت و انتخاب واحدها در پهنه A ادامه یافت. در حال حاضر انتخاب واحد در الویت های یکم الی پنجم پایان یافته و کسانی که واحدها را انتخاب کرده اند یا ساکن هستند و یا نقل و انتقال کرده و واحد آپارتمانی خود را فروخته اند. هم اکنون بسیاری از اعضاء در اولویت ششم نیز انتخاب واحد کرده و تعدادی دیگر نیز در حال انتخاب واحد در در این پهنه هستند.

همانگونه که بیان شد پهنه ی A شهرک چیتگر یکی از چند پهنه این شهرک بوده که دارای بلوک های متعددی می باشد. اگر بخواهیم مزیت های پهنه آ شهرک چیتگر در املاک منطقه ۲۲ تهران را به زبان پلاکینو بیان کنیم می توان به شرح زیر بیان کرد:

امکانات پهنه a
 • پارکینگ ها و انباری های مناسب برای هر واحد
 • عدم تداخل مسیرهای سواره و پیاده
 • مسیرهای دسترسی آسان
 • فضای بازی و آب نما
 • حفاظت فیزیکی

برج های پروانه ای پهنه B شهرک چیتگر

پهنه B

پس از وقفه کوتاهی در سال ۹۶، انتخاب واحد در پهنه B شهرک چیتگر نیز آغاز گردید. شاید اگر اغراق نباشد، بتوان اولین برج های بلندمرتبه در تهران را بلوک های پهنه B شهرک چیتگر نامید. این برج ها در ۳۰ طبقه بنا شده و سر به فلک کشیدند. پهنه B شهرک چیتگر ملقب به پهنه سروستان است. دارای ۱۶ برج بوده که چند تیپ هستند شامل سری A ، سری N، سری F، سری G، سری B و سری D می باشد.

نکته جالب توجه این است که وقتی از بالا به برج ها نگاه می اندازیم مجموعه ۱۶ برج چیتگر را می توان به شکل پروانه ببینیم. منظور این که اگر مرکز برج چیتگر ها را با خطی فرضی به هم وصل کنیم پروانه ای تشکیل می شود که دارای دو بال غربی و شرقی است.این اتفاق باعث شده که در برج های چیتگر واحد ها حداقل دید را نسبت به یکدیگر داشته باشند.

امکانات پهنه B
 • فضای باز به ازای هر واحد مسکونی حدود ۴۰ متر مربع به جز معابر و پارکینگ ها
 • عدم تداخل مسیرهای سواره و پیاده
 • استفاده حداکثر از نور و دید جهت واحدهای مسکونی و حداقل دید واحدها و ساختمان ها نسبت به یکدیگر (به علت استفاده از پلان پروانه ای)
 • الگوی کشیدگی شرقی و غربی به منظور برخورداری از حداکثر نور جنوب و دید و منظر شمال. این نوع طراحی موجب شده تا مانعی بر سر جهت وزش باد تهران که غربی شرقی است بوجود نیاید. چرا که ضلع بزرگتر پروانه به موازات جهت غربی شرقی می باشد.
 • فضای بازی برای کودکان
 • سالن اجتماعات برای برج ها
 • حفاظت فیزیکی مناسب
 • در نظر گرفتن آب نماها و چندین مرکز آموزشی و تجاری در فضای میان برج ها
 • وجود تراس های بزرگ در هر واحد که حدود ۱۰ درصد متراژ واحد است

نحوه انتخاب واحد در پهنه B شهرک چیتگر نیز همانند پهنه A می باشد. اعضاء می بایست برای تکمیل متراژ واحد انتخابی، از سایر اعضاء سهام خریداری نمایند.

حسن سرمایه گذاری در شهرک چیتگر آن است که بنیاد تعاون ارتش برابر قرارداد منعقده با اعضاء، قیمت واحد آپارتمانی را برابر مصوبات سال ۱۳۸۸ محاسبه و دریافت می نماید. در واقع در سال ۱۳۹۸ برابر مصوبات سال ۱۳۸۸ قیمت هر متر سهام و یا به عبارتی هر متر آپارتمان یک میلیون و هفتصد هزارتومان محاسبه و اخذ می شود. اما پیدا کردن سهام و تجمیع آن جهت تکمیل واحد سبب گردیده است که قیمت واحد در این شهرک رشد چشمگیری داشته باشد. با این وچود باز هم قیمت واحد مسکونی در این شهرک جذابیت ویژه ای برای سرمایه گذاران دارد و هنوز قیمت ها را متعادل می دانند.

در حال حاضر قیمت واحدهای آپارتمانی در شهرک چیتگر متفاوت بوده و بسته به زمان تحویل و یا این که واحد آماده سکونت است یا خیر، قیمت ها فرق می کند. برای کسب اطلاعات بیشتر از قیمت ها در این شهرک می توانید به صفحه قیمت ها مراجعه نمایید.

سرمایه گذاری در شهرک چیتگر

در شماره های پیشین کلمه سرمایه گذاری را برای شما خوانندگان عزیز تشریح کرده و از سرمایه گذاری ملکی و همچنین سرمایه گذاری مسکن در منطقه ۲۲ صجبت کردیم. در این مقاله و مقالات بعدی قصد داریم به معرفی فرصت های سرمایه گذاری در این منطقه پرداخته و شما خواننده گرامی را با این فرصت ها آشنا نماییم تا اگر قصد سرمایه گذاری در املاک منطقه بیست و دو و شهرک گلستان را دارید با ذهنی آماده تصمیم بگیرید.

برای مشاهده ی قیمت دقیق و امکانات خانه های منطقه 22 به صفحه اصلی سایت پلاکینو رجوع کنید و در میان خانه ها جستجو کنید!!!

در مقالات قبلی به طور کامل به بررسی شهرک چیتگر از تمام جوانب پرداختیم . در این مقاله سعی داریم به طور تیتر وار و در قالب نکته به نکته مطالب قبلی را مرور کنیم.

دنبال قیمت به روز معاملات خانه و برج های شهرک چیتگر هستید؟؟ پس روی لینک کلیک کنید!!!

نقشه شهرک چیتگر

با استفاده از فیلتر فایل ها در صفحه اصلی سایت پلاکینو از قیمت دقیق انواع معامله و انواع املاک در مناطق و محله های مختلف تهران اطلاع یابید !!!

فاصله نقاط مهم تهران تا شهرک چیتگر چقدر است؟

نظر به اینکه پیش تر از دسترسی های آسان شهرک چیتگر به دیگر مناطق تهران از طریق بزرگراه های اطراف تعریف کردیم؛ حال این سوال پیش می آید که آیا واقعا این امر حقیقت دارد یا نه؟ بله ما حتی فاصله شهرک چیتگر تا نقاط مهم تهران همچون فرودگاه ها نیز اندازه کرده و طبق لیست برخی از آن ها به عنوان مثال به شما ارائه می دهیم:

 • فاصله تا فرودگاه مهرآباد ۱۳ کیلومتر است.
 • برای رفتن به فرودگاه امام خمینی 38 کیلومتر راه است.
 • مقدار مسافت تا بهشت زهرا ۲۸ کیلومتر می باشد.
 • همچنین تا ورزشگاه آزادی ۹ کیلومتر فاصله دارد.
 • فاصله خود شهرک چیتگر تا مرکز شهر تهران تنها ۲۲ کیلومتر می باشد.

موقعیت پهنه B نسبت به بزرگراه خرازی

معایب شهرک چیتگر چیست؟

به معایب شهرک چیتگر نیز بپردازیم. واحدها از نظر معماری مشاعات آن چنان که انتظار می رفت مرغوب نیستند ولی به علت تحویل خام واحدها به اعضا (بدون کابینت، کمد، شیرآلات و..) و همچنین به علت استفاده از دیوار کناف دکوراسیون داخلی واحدها کاملا به سلیقه شما بستگی دارد و می توانید هر طور که می خواهید دیزاین واحد را تغییر دهید. حتی می توانید دیوارها را جا به جا کنید و واحد ۲ خوابه را به ۳ خوابه یا بالعکس تبدیل کنید.

ایراد بعدی این شهرک تاخیر در ساخت مراکز رفاهی و خدماتی آن است.

مشکل دیگر نبود جان پناه در پایین برج ها برای عبور و مرور افراد و ساکنین است. مسئله ی جان پناه برج خط قرمز شهرداری است و می بایست در تمام برج ها رعایت شوند اما متاسفانه در بسیاری از برج های منطقه ۲۲ این موضوع رعایت نشده است. در صورت عبور ساکنین از زیر برج و پرتاب شیئی از طبقات بالا به پایین برج، می تواند خسارات جانی جبران ناپذیری به همراه داشته باشد.

البته این مسئله در حال پیگیری است و احتمالا در برج های شهرک چیتگر فضاهایی برای این موضوع دیده شود.

این نکته را به گزارش یک اتفاق در شهرک در تاریخ ۲۵ خرداد ۹۶ اختصاص می دهیم.

آتش سوزی برج پامچال ۶ آن هم در ساعات نیمه شب یعنی ۱:۴۲ بامداد.

آتش سوزی در برج پامچال

این حادثه در ساعت ۱:۴۲ نیمه شب از بالکن طبقه اول یکی از واحدها شروع و آتش از طریق نمای ساختمان به سرعت کل برج را تا طبقات بالایی در بر گرفت. بعد از اعلام حادثه ۷ ایستگاه آتش نشانی به همراه چند نردبان و بالابر و تشک نجات و خودرو تنفسی به محل اعزام می شوند.

حدود ۴۰ خانوار در برج ساکن بودند که با کمک نیروهای آتش نشان از محل حادثه نجات یافتند. در نهایت این حادثه ۴ مصدوم داشت که تحویل نیروهای اورژانس گردیدند.

اما نکته مهم اینکه نباید از تاثیر عایق حرارتی کناف و پشم سنگ در این حادثه غافل شویم. چرا که آتش کل نمای برج را سوزاند اما به داخل واحد ها نتوانست نفوذ کند و آن هم به علت عایق های حرارتی برج بود.

مزایای کناف در ساختمان های شهرک چیتگر

مقاوت کناف در برابر زلزله

به علت سبكی و همچنین انعطاف پذیری بسیار بالا ی پیش بینی شده در آیین نامه؛ همچنین مهندسین سازه در طراحی لرزه ای ساختمان، به این نکته واقفند که ضریب نیروی زلزله در جایی که میان قاب ها از خود مقاومت نشان می دهند افزایش می یابد، اما در سیستم دیوار کناف، میان قاب ها از خود مقاومتی نداشته و باعث سختی کاذب سازه نمی شوند.

ایمنی سیستم کناف

بدلیل اتصالات مناسب و مطمئن. در دیوارها و سقف های کاذب کنافمعمولا اتصالات به صورت پیچی و مطابق ضوابط و آیین نامه های مدون انجام می شود، همچنین اتصالات زیرسازی کناف به سقف اصلی یا سازه بی نیاز به جوشکاری بوده و با (میخ و چاشنی) به موضع مورد نظر، اتصال می یابد.

افزایش سطح مفید زیر بنا

به دلیل كاهش اشغال فضا توسط دیوارها و پارتیشن های کناف، این امکان وجود دارد که فضای مفید داخل واحد های ساختمانی، کمتر صرف حجم دیوارها شود.

عایق حرارتی مناسب

در صورت استفاده از عایق پشم سنگ در فضای خالی بین پانل های کناف به هیچ عنوان حرارت و برودتی بین آپارتمان های برج چیتگر منتقل نمی شود.

عایق صوتی مناسب کناف

در صورت استفاده از عایق پشم سنگ در فضای خالی بین پانل های کناف به هیچ عنوان صدایی از واحدی به واحد دیگربرج های شهرک چیتگر منتقل نمی شود.

مقاومت کناف در برابر آتش سوزی

پانل های مدل FR کناف که اصطلاحا به آن ها پانل های مقاوم در برابر حریق گویند و رنگ آن ها صورتی است، کاملا در برابر حریق عایق هستند و آتش به هیچ عنوان از واحدی به واحد دیگر منتقل نمی شود. از این مدل پانل ها در فضای آشپزخانه، راه پله های برج و فضای داخلی دیواره چاله آسانسور استفاده می کنند.

علاوه بر این پشم سنگ که عموما در فضای خالی بین پانل های کناف استفاده می شود، عایقی فوق العاده در برابر حریق می باشد.

مقاومت کناف در برابر رطوبت

پانل های مدل MR کناف به طور کامل در برابر رطوبت عایق هستند. این پانل ها عموما به رنگ سبز هستند. از این پانل ها عموما در فضای حمام و سرویس بهداشتی استفاده می شود.

قابلیت اجرا بر سطوح مختلف

بر خلاف پارتیشن های سنتی و مصالح بنایی و کلیه پارتیشن های با ملات، پارتیشن های کناف پس از کف سازی، حتی بر روی سرامیک و سنگ (بدون تخریب ) قابل اجرا می باشند از این رو بهترین گزینه جهت عملیات باز سازی ساختمانی می باشند.

قابلیت عبور بدون تخریب تاسیسات و ترمیم پذیری کناف

با گذشت زمان از عمر ساختمان، هر از گاهی ایجاد تخریب های موضعی جهت دسترسی به تاسیسات دارای عیب و ترمیم آن اجتناب ناپذیر خواهد بود که این امر به راحتی با کناف محقق می گردد.

سازه ای کاملا سبک و در نتیجه مقاوم در برابر لرزش و زلزله (به این نکته توجه داشته باشید که نیروی زلزله از فرمول نیوتن که حاصل ضرب جرم در شتاب هست محاسبه می شود و هر چه سازه سبک تر باشد، نیرو زلزله ی کمتری به آن وارد می شود)

به دلیل استفاده از سیستم کناف، هر طور که دوست دارید واحد برج چیتگر خود را از نظر نقشه تغییر دهید و هیچ ممانعتی از نظر قوانین شهرداری ندارد. چون این دیوارها فوق سبک بوده و وزنی ندارند که بخواهیم نگرانی بابت جابه جایی بار وارده به سقف را داشته باشیم.

معایب کناف

مقاوم نبودن آن در برابر ضربات سنگین

پیچیدن صدای باد در داخل آن ها در صورت وقوع طوفان

عدم امکان استفاده از پیچ و رول پلاک برای دیوارها

تفاوت های معماری و متریال برج های ارکیده و پامچال با دیگر برج های شهرک

تیغه بندی ها و دیوارها در این برج های شهرک چیتگر به صورت بلوک سیمانی می باشد؛ در صورتی که در برج های دیگر شهرک چیتگر دیوارها به صورت دیوارهای پیش ساخته کناف می باشد.

تفاوت دیگر بین این برج ها و سایر برج های شهرک چیتگر در نمای ساختمان ها می باشد. در برج های فوق الذکر نما سیمانی است ولی در الباقی برج های شهرک چیتگر نمای ساختمان به صورت سرامیک پرسلان می باشد.

نکته: در برج های پهنه a شهرک چیتگر به دلیل تغییرات چند باره نقشه های معماری، گاهی ستون در وسط واحد دیده می شود که این موضوع باب میل خریداران نیست. در نتیجه به این مسائل در هنگام خرید توجه نمایید.

جهت گرفتن مشاوره هنگام خرید به بخش تماس با پلاکینو مراجعه فرمایید.

معماری برج های پهنه B شهرک چیتگر

از نظر معماری برج های پهنه b شهرک چیتگر کاملا متفاوت هستند. وقتی از بالا به پلان برج ها نگاه می اندازیم هر تک برج به شکل پروانه می باشد که دارای دو بال غربی و شرقی است.

نکته جالب توجه این است که وقتی از بالا به پلان برج های پهنه b شهرک چیتگر نگاه می اندازیم مجموعه ۱۶ برج نیز به شکل پروانه می باشد. منظور اینکه اگر مرکز برج ها را با خطی فرضی به هم وصل کنیم پروانه ای تشکیل میشود که دارای دو بال غربی و شرقی است. این اتفاق موجب حداقل دید برج ها نسبت به یکدیگر شده است. بدین منظور که به علت رعایت جایگیری پروانه ای برج ها واحدی در یک برج به واحدی در برج دیگر دید ندارد.

رعایت این نکته موجب شده که تداخلی در مسیر باد غرب به شرق نیز ایجاد نشود و ضلع بزرگتر برج ها در جهت شمالی و جنوبی قرار دارند.

توجه: اگر دنبال نکات سهام ها و انتخاب واحد پهنه و شیوه های خرید و پیش خرید در پهنه B هستید مقاله های شهرک مسکونی چیتگر(سروستان) پهنه b را دنبال کنید.

نکته جالب توجه معماری داخلی برج های پهنه b شهرک چیتگر این است که که در هر واحد حدود ۱۰ درصد متراژ کل واحد تراس دارد و نورگیری عالی و منظره ای زیبا را برای واحدها رقم زده است.

در ضمن در تمامی واحدها به تعداد اتاق های خواب،حمام مستر وجود دارد.

پلان پهنه B شهرک چیتگر

نقشه پلان B شهرک چیتگر

در این پهنه شهرک چیتگر دیوارها به شکل بلوک سیمانی هستند و نمای برج ها نیز سیمانی است.

هم چنین به هیچ وجه ستونی را در وسط واحد مشاهده نمی کنید.

اطلاعات بیشتری در مورد شیوه ه خرید و امکانات برج های پهنه B میخواهید؟ ما را در سایت پلاکینودنبال کنید و با ما در پهنه B شهرک چیتگر همراه باشید.

بررسی شهرک چیتگر از جهت سازه ای

در مقالات قبلی در رابطه با مزیت اتصالات پیچ و مهره ای و همچنین مزیت اسکلت فلزی نسبت به بتنی صحبت کردیم.

در کل به دلیل استفاده از سیستم های سبک کناف و سبک سازی برج ها و همچنین استفاده از اتصالات پیج و مهره ای شهرک چیتگر و این برج ها مقاومت و انعطاف پذیری خوبی را در زلزله از خود نشان خواهند داد.

همچنین طبق آیین نامه زلزله ۲۸۰۰ تاثیر زلزله در ساختمان های بالای ۱۲ طبقه کمتر از سایر ساختمان ها می باشد و این ساختمان ها ایمن تر هستند.

دروغ بزرگ: دروغ بزرگ مشاوران املاک و بعضی از به ظاهر مهندسین به شما خریداران این است که فلان برج تا ۱۰ ریشتر مقاومت در برابر زلزله از خود نشان می دهد. این جمله فوق العاده غیر کارشناسی است.

مقاوت برج ها در برابر زلزله

نکاتی پیرامون زمین لرزه و مقاومت ساختمان آن ها در برابر آن:

 1. بزرگ ترین زلزله ای که می تواند در اثر شکست رخ دهد به بزرگای ۹٫۷ ریشتر می باشد.
 2. مقیاس بزرگای ریشتر یک مقیاس لگاریتمی است و به عنوان مثال زلزله ای به بزرگای ۶ ریشتر ۱۰ برابر زلزله ای به بزرگای ۵ ریشتر است و در نتیجه زلزله ای به بزرگای ۷ ریشتر ۱۰۰ برابر زلزله ای به بزرگای ۵ ریشتر است.
 3. مبنای طراحی ساختمان ها در برابر زلزله تاریخچه لرزه خیزی آن منطقه ای است که ساختمان در آن ساخته می شود. ریشتر تنها مقیاسی است برای اندازه گیری زلزله پس از وقوع آن. در نتیجه ساختمان ها بر اساس ریشتر طراحی نمی شوند که بخواهیم بگوییم تا مقدار خاصی ریشتر مقاوم هستند.

در تصویر زیر تاریخچه لرزه خیزی مناطق کشور را بر اساس ۴ گروه خیلی شدید، شدید، متوسط و کم خطر می بینید.(تصویری از آیین نامه ۲۸۰۰ زلزله ایران)

نقشه زلزله خیزی ایران

در نتیجه در هنگام خرید خانه در شهرک چیتگر حتما به اسکلت آن برای مقاومت در برابر زلزله توجه نمایید.